מחאת ראשי היישובים ביהודה ושומרון: לפני חמש שנים הבטיח ראש הממשלה בנימין נתניהו לבנות 300 יחידות דיור חדשות בבית אל, במסיבת עיתונאים שכינס לאחר שהממשלה נאצלה לפנות 30 בתים בשכונת האולפנה יישוב בהוראת בג"ץ. חשיפה של גל"צ מגלה כי בישיבת סיעת הליכוד בשבוע שעבר, הודיע נתניהו כי הוא מתחייב על חידוש הבנייה מול יושב ראש מועצת בית אל, שי אלון, שאיים בהתפטרותו באם ההבטחה לא תקויים. "דקה לפני שאני נשבר החלטתי שזהו הקרב של החיים שלי אין לי מה לעשות במועצה כי 10 שנים לא בנו", אמר לבסוף אלון בישיבת הסיעה.

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/tracks/330081286" params="auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true" width="100%" height="450" iframe="true" /]

לאחר עשור של הקפאה בבית אל, ראשי היישובים ביהודה ושומרון כינסו אתמול מסיבת עיתונאים מול לשכת ראש הממשלה, ברקע הבטחתו של נתניהו לעמוד בהבטחתו מלפני חמש שנים ולבנות מאות יחידות דיור חדשות בבית אל – אבל רק בחודש ספטמבר. מזה שבוע מקיימת מועצת בית אל קמפיין חריף במחאה על ההקפאה המתמשכת. בראיון לערוץ 20, הבהיר אמש (א') יו"ר המועצה כי הוא אינו קונה את ההבטחות ואמר כי הוא מחכה למימושן כבר עשור: "10 שנים בהם רק הורסים ולא בונים". לדבריו של אלון, "אין סיבה לדחות את הבניה לספטמבר".

נלחמים בהקפאה. מתוך 'היום הזה' עם אמיר איבגי, א'-ה' ב-23:00אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20