מגישה בתעשיית הדכדוך: בראיון קידום לסדרה "כבודו" (yesׂׂ) תוקפת לוסי אהריש ב'ידיעות אחרונות' את חברי הכנסת וטוענת כי הם "פוליטיקאים שמשתינים על כולנו מהמקפצה", זאת על אף שלדבריה יש לה "הרבה כבוד למקצוע הזה ולמוד שנקרא כנסת".

אהריש. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
אהריש. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מי שזכה למתקפה מיוחדת הוא השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, לו היא מבהירה כי הוא אינו מוזמן לתוכנית האירוח שלה ברשת, זאת בשל התקרית באום אל-חיראן, בה נהרג יעקוב אל-קיעאן מאש השוטרים. "אתה לא יכול לקבוע שבנאדם הוא מחבל, לגלות שהוא לא מחבל, ולהרשות לעצמך עדיין לא להתנצל. אתה תתנצל! וכדאי לו שלא יגיע לראיון אצלי". על אף דבריה התקיפים של אהריש, בעקבות חשיפת ערוץ 20, ארדן חזר בו מההאשמה כלפי משפחת אל-קיעאן, והבהיר כי אם חקירת מח"ש אכן תעלה כי לא מדובר היה בפיגוע – יתנצל.

אהריש, מצידה, התכחשה לגל טרור ההצתות מהשנה שעברה, זאת על אף מסקנות מערך הכבאות לפיהן מרבית השריפות נבעו מהצתות. אהריש אמרה, "מישהו פתח את הפה על טרור הצתות, ובשנייה וחצי זה בכל מקום. כשראיתי את זה אמרתי לעצמי 'מה, אנחנו עד כדי כך דפוקים? התחלנו להצית את עצמנו?'. אז נכון, יכול להיות שיש בנאדם אחד שקם ועושה דבר כזה, אולי שניים, אבל להפוך עם שלם לטרוריסט ולתייג אותנו במקומות האלה, זה כבר חוסר אחריות משווע".

גם שרת התרבות מירי רגב זכתה ליחס מלטף מצדה של המגישה הערבייה-ישראלית. "למה אתה צריך לשתף איתה פעולה ולהשקיע שלוש שורות בכתבה על מירי רגב?", ענתה לשאלה של הכתב בנוגע לרגב. כשהכתב דחק בה, ושאל אם מפריע לה כששרת התרבות מחרימה טקסים בהם מוקראים שיריו של המשורר הלאומן הפלסטיני מחמוד דרוויש, אמרה: "תכתוב שמירי רגב תהיה בריאה. הלאה".

"תראה את כל הבררה שמסתובבת בתור הנהגה"

"זה לא שאני אומרת שאם בוז'י היה בשלטון המצב היה יותר טוב. ממש לא", הבהירה את חוסר שביעות רצונה מנבחרי הציבור הישראלים. "תראה את כל הבררה הזו שמסתובבת בתור הנהגה ואני משלמת לה משכורת, פוליטיקאים ערבים ויהודים כאחד. הפוליטיקאים שכחו שהם עובדים בשבילי. יש פה סטטוס־קוו נפיץ, על זה הם שומרים במדינה הזאת, והכל מתוזמר מלמעלה".

"תכתוב שתהיה בריאה". שרת התרבות מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
"תכתוב שתהיה בריאה". שרת התרבות מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מי שדווקא זוכה להערכה של אהריש הוא הנשיא, ראובן ריבלין. "הוא מגיע מצד מסוים של הפוליטיקה שאני לא מסכימה איתו, אבל כשהוא מסתכל עליי הוא לא מסתכל על ערבייה, הוא מסתכל על אזרחית במדינה. כזה מנהיג אני רוצה".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20