שלא יהיה לכם ספק, עוצמה יהודית תרוץ גם בבחירות הבאות. תומכי עוצמה יהודית גדלים בהתמדה מידי מערכת בחירות אך חמש פעמים כבר התרסקו במפלגת הימין אל מתחת לאחוז החסימה ורק פעם אחת הצליחו להכניס את מיכאל בן ארי כנציג בודד לכנסת(כשהיה חיבור עם האיחוד הלאומי). אז למה הם ממשיכים לרוץ?

זהו הסיפור של עוצמה יהודית:

ישנם שני מנדטים של אנשים שיצביעו להם ורק להם. בנוסף ישנם עוד 2-3 מנדטים שהיו מצביעים למפלגה, רק שמאמינים שלא יעברו את אחוז החסימה אז מתפשרים אידיאולוגית ומצביעים למשהו בטוח יותר.

את הגרעין של עוצמה יהודית אף אחד לא יקח לה, בערך 2 מנדטים תמיד יהיו איתה באש ובמים ולכן אין לומר שעוצמה זרקו קולות ימין זה פשוט לא נכון. רוב מוחלט של מצביעי עוצמה לא היו טורחים לצאת לקלפי בשביל המפד"ל (השנואה על רבים) על כל גלגוליה (וגם לא בשביל הליכוד). מצביעי עוצמה רבים סיפרו על כאבי בטן ובחילה כששמו את הפתק טב עבור בן גביר בבחירות הקודמות ואחרי שסתמו את האף והצביעו לאחות השנואה "זכו" לבעיטה מאיחוד הימין כשבן גביר נשאר בחוץ.

את 2-3 המנדטים המתנדנדים אי אפשר לקחת לעוצמה בויכוחים על אידיאולוגיה כי אותם מתנדנדים הכי מזדהים עם עוצמה יהודית, הדרך היחידה להבריח את אותם מצביעים מעוצמה היא לשכנע אותם שאין לה סיכוי לעבור. בימינה ובליכוד לא אמרו מילה אחת נגד האידיאולוגיה של עוצמה, רק חזרו וחזרו על המנטרה שעוצמה לא תעבור וזה עבד. שוב. נבואה שמגשימה את עצמה.

הבעיה של עוצמה היא שזה יקרה שוב גם בפעם הבאה. במפדל, איך שלא יקראו לה בפעם הבאה, ובליכוד חומדים את הקולות הצפים של עוצמה ולא מוכנים להפסיק לתקוף אותה גם בידיעה ששני המנדטים שממילא יש לעוצמה ילכו לפח. התסריט הזה יחזור שוב. בוודאות. עוצמה תרוץ, תקבל תמיכה אדירה מהשטח ובסוף לא תעבור. הימין כולו חייב למצוא פתרון אחר עבור עוצמה יהודית. אסור לדחוק אותה שוב לפינה של ריצה לבד עם הראש בקיר. הפיתרון: או לחבור לבלוק טכני הוגן שנציגי עוצמה ומצביעיה ירגישו רצויים או להוריד את אחוז החסימה.

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא