13:47 19/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > למה דחתה דרום קוריאה את כיפת ברזל הישראלית?

למה דחתה דרום קוריאה את כיפת ברזל הישראלית?

צבא דרום קוריאה החל לפתח מערכת ליירוט טילים בשל החשש מהשכנה מצפון. במדינה שקלו לרכוש את מערכת 'כיפת ברזל', אך הרעיון ירד מהפרק מסיבות שונות

כיפת ברזל. צילום: דוברות צה"ל
כיפת ברזל. צילום: דוברות צה"ל

צבא דרום קוריאה מפתח מערכת ליירוט טילים בדומה לכיפת ברזל היישראלית, כך עפ"י הודעת ארגון המטות המשולבים.

בדו"ח לוועדת הביקורת הלאומית הודיע הארגון כי הסוכנות לפיתוח ההגנה של קוריאה הדרומית החלה לפתח טכנולוגיית ליבה של "לפגוע על מנת להרוג" את טילי השכנה מצפון, זאת לאחר שעלה חשש כי מערכות ההגנה הקיימות אינן מספיקות כדי להדוף את ההתקפות מפיונגיאנג על סיאול.

במדינה אף שקלו רכישת מערכות ארטילריה נגד טילים כמו מערכת כיפת ברזל שהודפת את התקפות הטילים של חמאס מרצועת עזה. אלא שהמערכת הישראלית ירדה מהפרק לאחר שהתברר שהיא איננה משתלמת מבחינת יחסי עלות-תועלת ואיננה מתאימה לשטח ההררי של דרום קוריאה.

"בכוונתנו לפרוש את המערכת כתגובת נגד המתקפות המרובות האפשריות מצפון על אתרים מרכזיים ומתקנים צבאיים בדרום קוריאה", נכתב בדו"ח. "כיפת ברזל היא מערכת המתאימה להגנה מפני מתקפות טילים בלתי סדירות מכוחות לוחמה לא רגילים כמו ארגון חמאס. היא אינה מיועדת להתמודדות עם מתקפות טילים ארוכי טווח מצפון קוריאה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אבו מאזן. צילום: פלאש 90

האיחוד האירופי על נאום עבאס: "לא מגיבים על תגובות"

באיחוד נמנעו עד כה מלהגיב על נאומו החריג של יו"ר הרשות הפלסטינית השבוע, דובר של הארגון ל"Times Of Israel": "ממשיכים לתמוך בפתרון שתי המדינות"