קשה לומר שהאליפות של מכבי ראשון לציון ענייניה יותר מדי אנשים. אמנם אי אפשר לומר שאף אחד לא דיבר עליה, אבל בבחינה מעמיקה במדורי החדשות אפשר לראות שהעורכים הסתפקו בידיעה כעוד אייטם. לא נראתה התלהבות יתירה מהאליפות ההסטורית.

רק לפני שבועיים חגגו את האליפות של הפועל באר שבע בכדורגל וטענו שזה "מעבר לאליפות". והנה, בכדורסל, מועדון קטן שסיים את הליגה הסדירה במקום הששי גבר בדרך לכתר על מכבי תל-אביב, מכבי חיפה וכמובן על האלופה – הפועל ירושלים. מלבד הפניה קטנה בשער העיתון אל מדור הספורט, הכתומים לא זכו ליחס מיוחד. בטח שהם לא קיבלו עמוד אמצע בעיתון. לא ראיתם אולפן פתוח מעיר היין או שידור חי מהחגיגות כמו שעשו בעונה שעברה עם הפועל ירושלים בכדורסל או לחלופין באליפות של הפועל באר שבע העונה והפועל קריית שמונה בכדורגל לפני 5 שנים.

 

אוהדי ראשון חוגגים לבד. צילום: עמוד הפייסבוק של מכבי ראשל"צ
אוהדי ראשון חוגגים לבד. צילום: עמוד הפייסבוק של מכבי ראשל"צ

אפשר לומר שמדובר בתזמון גרוע, הרי רק יממה קודם לכם אירע הפיגוע הנורא במתחם השרונה בתל-אביב, אבל נדמה שהעורכים רצו לראות את הפועל ירושלים לוקחת אליפות נוספת ושהיא מתחילה לשלוט על הכדורסל הישראלי תחת מכבי תל-אביב.

אולי הם רואים בראשון לציון עוד קבוצת אווירה, כמו הפועל חולון. שנים כתבים ופרשנים בכו שמכבי תל-אביב שולטת על הליגה והנה בשנים האחרונות השד הצהוב כבר לא כ"כ נורא. מכבי תל-אביב לא נראית טוב והקבוצות שפעם איבדו נקודות בכניסה להיכל, כבר לא מתרגשות ממנה. בעונה שעברה הייתה זו הפועל ירושלים עשתה זאת בגדול והשנה זו ראשון לציון. אולי הידיעה הגדולה מכך היא שאליפות הסטורית בכדורסל היא כבר לא ידיעה חשובה, זה קורה בכל שנה.

שיטה לא ספורטיבית

לגבי השיטה, בשנים האחרונות השתנתה השיטה מהסדרות לפיינל פור. השיטה הוכיחה שגם קבוצות קטנות יכולות לנצח. הפועל חולון, מכבי ראשון לציון, גלבוע גליל וקבוצה גדולה כמו הפועל ירושלים יכולות לזכות בתואר האליפות. לומר שזה דבר טוב? תלוי את מי שואלים. סדרות מביאות עניין ומביאות תשוקה לכדורסל, ראינו זאת העונה ברבע הגמר בין הפועל תל-אביב להפועל ירושלים שנגמר ב-2:3 מותח לירושלמים. מצד שני ראינו שמכבי ראשון לציון הקטנה הצליח לגבור על מכבי תל-אביב והפועל ירושלים בשיטות הפיינל פור. האם זה היה קורה בשיטת הטוב מ-5?

אם נסתכל לליגה הטובה בעולם, ה-NBA, נראה ששיטה הסדרות שמה על אף שהרמה הכדורסל שמה גבוה פי כמה, עדיין הסדרות מעניינות, מותחות והרבה מועדונים לוקחים את התואר הנכסף. כדורסל טוב ומעניין, כולם יכולים לנצח. זה היופי של הכדורסל. אסור לוותר עליו.

20 News

20 News