איפה כדאי למקם את הפרגולה?

רצוי שאזור היציאה אל הפרגולה יהיה נגיש, לדוגמא אם הפרגולה ממוקמת בחצר אז העדיפות היא שאזור היציאה אליה תהיה מהמרחב הציבורי של הבית כמו לדוגמא מהסלון על מנת לאפשר נוחות מקסימלית. בנוסף תנו משקל למיקום הנכון מבחינת כיוון השמש.

איזה פרגולות עדיפות – אלומיניום או עץ?

קיימות בשוק פרגולות אלומיניום במחיר הוגן שמספקות חלופה משתלמת לפרגולות העץ. מה גם שפרגולת אלומיניום עמידה בפני שינויי מזג האוויר לאורך השנה ואינה דורשת אחזקה. פרגולות מאלומיניום מעניקות לבית מראה יוקרתי בעיצוב מודרני, הבחירה באלומיניום כחומר הגלם לפרגולה מומלצת למי שלא מעוניין לתחזק את הפרגולה כמו עם פרגולות העץ שדורשות חידוש לצבע בכל שנה מחדש.

פרגולות עץ מצד שני מספקות אווירה חמימה, ביתית והצללה בעלת כיסוי יותר רחב לבית המעניקה קו עיצובי יותר רגוע בעלי צבעים טבעיים יותר. יש דגמי פרגולות מגוונים בצורתם וסידורם.

גם כשהבחירה היא בעץ אפשרי לבחור מאיזה עץ לבנות את הפרגולה קיימות פרגולות מעץ גושני שמגולף ישירות מגזע העץ ופרגולות משכבות מודבקות של עץ אלון.

הבחירה בפרגולה הבנויה מעץ גושני מעניקה לפרגולה מראה פראי בעל עוצמה מסוימת בזכות הסדקים, שרק ישתבחו עם הזמן. חשוב לדעת שהסדקים לא פוגעים בחוזקו של העץ.

קיימת האפשרות לבנות את הפרגולה בצבעה הטבעי, אך אם תרצו לצבוע את העץ לצבע אחר כדאי שתדעו שעץ גושני יספוג כמות אדירה של שמן בזמן הצביעה ביחס קורות עץ מעובדות ומודבקות.

קיימים בישראל 2 סוגי עץ נפוצים איתם בונים את הפרגולות:

עץ האשוח – בדרך כלל מגיע מאירופה צבעו לבן והוא נחשב לסוג העץ הכי נוח לעבוד איתו בבניית פרגולות בזכות היותו רך.

עץ האלון – בישראל רוב בעלי המקצוע אוהבים להשתמש בו בבניית פרגולות, מעט קשה לעבד את העץ אבל העבודה בסופו של דבר משתלמת מכיוון שהוא מעניק מראה ייחודי ויוקרתי.

אם אתם רוצים פרגולות עץ איכותיות הבחירה שלכם בהחלט תהיה פרגולות שעשויות מעץ גושני. אך אם אתם רוצים גמישות מסוימת ברמת העיצוב הבחירה שלכם יכולה להיות פרגולות העשויות מעץ מעובד שמודבק בלחץ.

לעץ מודבק יתרונות רבים כשהגמישות העיצובית היא מה שחשוב לכם, ניתן לעבד קורות בהתאמה מלאה גם מבחינת המידות וגם מבחינת האורכים. מה שלא בהכרח מתאפשר כאשר משתמשים בעץ גושני.

לעץ המודבק בלחץ יש מגוון רחב של סוגים בזכות הבחירה בעץ מודבק בלחץ הגמישות היא ברמת נוחות מקסימאלית. אפשר לעבד עץ דו שכבתי, תלת שכבתי או רב שכבתי בהתאם לדרישה שלכם ואפילו להוסיף בפן העיצובי עיטורים מסויימים שלא ניתנים בעץ הגושני.

לסיכום, פרגולות זה עניין של טעם עיצובי והצורך של אותו הבית. חשוב לשמור על קו אחיד עם הבית, לאפשר גישה נוחה ועם זאת לוודא שהפרגולה ממלאה את תפקידה בהתאם לצורך שלכם. צוות הפורטל בפרגולות ישראל ישמח לייעץ בתכנון את הפרגולה המתאימה ביותר עבור הבית שלכם תוך ניצול מירבי של השטח אותו תרצו לתחום בהתאם לעיצוב שאתם רוצים, בעזרת חומרי הגלם המתאימים והאבזור הנכון.

המאמר באדיבות אתר פרגולות ישראל: https://www.pergolass.co.il

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.