דף הבית > אקטואליה וחדשות > סטירת לחי דיפלומטית: קולומביה תכיר ב"פלסטין"

סטירת לחי דיפלומטית: קולומביה תכיר ב"פלסטין"

ימים אחדים לפני כניסתו של הנשיא הפרו-ישראלי החדש, הודיעה ממשלת קולומביה כי היא מכירה בפלסטין כמדינה ריבונית. בישראל מוטרדים מדיווחים שההחלטה קיבלה את ברכתו של הנשיא הנכנס

ימים ספורים לפני כניסתו של הנשיא הפרו-ישראלי החדש, איוון דוקה לתפקידו, הודיעה ממשלת קולומביה כי היא מכירה בפלסטין כמדינה ריבונית. שרת החוץ היוצאת, מריה אנחלה הולוגין, טענה שההחלטה קיבלה את ברכתו של דוקה – הנשיא הנכנס.

נשיא קולומביה ואוהד ישראל איוואן דוקה. צילום: רויטרס

 

כזכור, ב-3 באוגוסט, שיגר הנשיא היוצא לשר החוץ הפלסטיני ריאד מלכי מכתב בו נכתב: "אני רוצה להודיעך כי בשם ממשלת קולומביה, הנשיא חואן מנואל סנטוס החליט להכיר בפלסטין כמדינה חופשית, עצמאית וריבונית".

בתוך כך, שר החוץ בממשלה החדשה, קרלוס הולמס, מסר שנשיא קולומביה החדש יבחן את החלטת הנשיא הקודם להכיר בפלסטין ויפעל בהתאם לחוק הבינלאומי.

נציין כי בין ישראל וקולומביה שוררים זה שנים יחסי ידידות קרובים ושיתופי פעולה הדוקים, וכי קולומביה הייתה במשך זמן רב המדינה היחידה ביבשת הלטינית שלא הכירה במדינה פלסטינית.

לינור בר-אל

לינור בר-אל

אולי יעניין אותך גם

צה״ל דחה את ממצאי התחקיר הרוסי

בצה"ל דוחים את ממצאי התחקיר הרוסי ומבהירים כי מנגנון התיאום פעם בין הצבאות פעל בזמן: "צה״ל ימשיך לפעול על פי הנחיית הדרג המדיני"