ברקע מחאת השמאל הקיצוני נגד ביקורו של נשיא הפיליפינים  בישראל, אירח היום (שלישי) נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את דוטרטה בבית הנשיא.

הנשיא ריבלין עם נשיא צילום: לע"מ

 

דוטרטה הגיע לפגישה מלווה באנשי צבא, כשבחוץ עשרות מפגינים שקיבלו את פניו בקריאות: "למה עוד מוכרים רובים לרוצחים ואנסים", "ריבלין, הקשב, אפשר גם לסרב", ו"דיפלומטיה לא עושים עם רוצחים ואנסים"

מפלגת מרצ

"מערכת היחסים בין המדינות היא לא רק ב-60 השנים האחרונות אלא 70 שנה אחורה כשהפיליפינים הכירו בישראל -80 שנה – מאז הצלתם יהודים בשואה", אמר הנשיא ריבלין בפגישתם, "80 שנה מאז שהצלתם יהודים בשואה, אני חייב לומר שכל מי שמצא מקלט במדינתכם מעריך זאת מאוד. כל העולם החופשי, וכל האנושות אז הרגישו שהיטלר היה השטן בכבודו ובעצמו".

ריבלין הוסיף ואמר, "ראית ב'יד ושם' את הדברים אמש והרגשת את סבלם של אלה שחוו את האסון בשואה. אנו מקיימים קשרים חזקים בין המדינות ופועלים להגן על עמנו מפני הטרור. ישראל עושה הכל לבנות את מדינתה בצורה חזקה מבחינה כלכלית. לקחנו אתגרים שיביאו אותנו לקדמת הבמה העולמית ואנו פועלים עם כל מדינה שרוצה להילחם נגד טרור ועומדים על עקרונות דמוקרטיה ושוויון"

דוטרטה הודה לישראל על ההזמנה והדגיש כי מדינתו תשמח לחזק את קשריה עם ישראל. "יש לנו הרבה במשותף", אמר, "וזה מסביר את הקשר בינינו. סייעתם למדינתו רבות במלחמה בטרור וההנחיות שלי לאנשי הצבא שלי זה שבתחום הציוד הצבאי והנשק יש רק מדינה אחת לקנות ממנה. מדינת ישראל".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.