משרד הבריאות שוקל לשלול את הרשיון של חברת יוניליוור, כך אמר הבוקר (א') שר הבריאות יעקב ליצמן: "לא אהסס לעשות שום דבר קשה בנוגע לבריאות הציבור. גם צו סגירה אם צריך". דברים אלו מגבירים את האש בין משרד הבריאות והחברה. השר הסביר כי משרד הבריאות סמך על החברה כשזו אמרה לציבור שמוצרים מזוהמים לא יצאו את שערי המפעל: "אני עדיין לא יודע אם הם שיקרו לציבור, אבל אם כן – אנחנו ננקוט את האמצעים הכי קשים נגד החברה", כך אמר השר הבוקר ל-YNET.

מתוך "כלכלי בלילה" עם שרון גל כל ערב ב-23.00

בתוך כך, במשרד הבריאות שלחו מפקחים למפעל "תלמה" בערד על מנת לבדוק אם דגני הבוקר של חברת יוניליוור באו במגע ישיר עם לשלשת (צואה)יונים.

154,320 אריזות זוהמו

הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח״כ קארין אלהרר ("יש עתיד") תתכנס לדיון מיוחד בנושא ביום שלישי הקרוב. לדיון זומנו נציגי משרד הבריאות ונציגי יוניליוור על מנת לספק תשובות לשאלות הרבות סביב התנהלותם בכל הנוגע להימצאות והסתרת חיידק הסלמונלה. מעבר לאשמות נגד תלמה ויוניליוור חברי הכנסת מפנים אצבע מאשימה לא פחות כלפי משרד הבריאות שגיבה את החברה מלכתחילה.

החברה הודיעה ש-240 אריזות מזוהמות בסלמונלה מצאו דרכן לבתי צרכנים, בניגוד להודעותיה הקודמות לפיהן האריזות המזוהמות שמורות בהסגר במפעל ולא יצאו ממנו. סך הכל 154,320 אריזות זוהמו, כך לפי יוניליוור.

עד ההודעה אתמול טענו בחברה שאין חשש לחיידקי סלמונלה באריזות שהגיעו לרשתות השיווק ושכלל המוצרים הנגועים הושמדו בחברה. עוד קודם לכן טענה שאין אירוע מיוחד בחברה והסתירה את דבר הזיהום.

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בתגובה "יוניליוור שיקרה לציבור ולמשרד הבריאות ואנחנו רואים זאת בחומרה". במשרד הבריאות מסרו כי "הוחלט כי צוות מקצועי בכיר בראשות פרופסור איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור ואינג' אלי גורדון, מנהל שירות המזון, ייצא ביום ראשון למפעל לבצע ביקורת מקיפה. מטרת הביקורת היא לבחון את התנהלות המפעל. במקביל אנו שוקלים לנקוט בכלים המשפטיים העומדים לרשות המשרד, לרבות ביטול היתר GMP לחברה".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20