2:54 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליצמן נגד השופט רובינשטיין: "דתי במירכאות, תמיד נגדנו"

ליצמן נגד השופט רובינשטיין: "דתי במירכאות, תמיד נגדנו"

שר הבריאות הגיב לביטול חוק הגיוס המתוקן, ותקף בחריפות את שופט העליון הדתי אליקים רובינשטיין: "הולך עם כיפה, אבל כל פעם פוסק נגד הדתיים"

השופט אליקים רובינשטיין. צילום: פלאש 90
השופט אליקים רובינשטיין. צילום: פלאש 90

שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) מגיב הבוקר לביטול חוק הגיוס בבג"ץ ויוצא במתקפה חריפה נגד שופט בית המשפט העליון הדתי אליקים רובינשטיין. "הוא הולך עם כיפה, אבל כל פעם הוא נגד הדתיים. הוא שופט בקביעות נגדנו", אמר ליצמן בראיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל. "כל הדורות נהרגנו על לימוד התורה. אתם לא תבינו את זה, גם שופטי בית המשפט העליון לא יודעים מה זו ישיבה, כולל השופט במירכאות דתי, השופט רובינשטיין".

"הוא הולך עם כיפה, אבל כל פעם הוא נגד הדתיים", המשיך השר ליצמן. "הוא שופט בקביעות נגדנו. פגשתי אותו בגישור של הדסה. שאלתי אותו איך יכול להיות שפסקת נגדי שאני חייב להיות שר כאשר אישרת את נתניהו כשר כלכלה ותקשורת. הוא לא ידע מה לענות לי. זה סימן שבגלל שאני דתי הוא פסק נגדי. אין לי סיבה אחרת. אמרתי לו את זה בפנים, כשנפגשתי איתו".

ליצמן המשיך וביקר את הרקע להחלטת בית המשפט. "אף שופט לא בדק או ביקר בישיבה כדי לראות מה זה, איך לומדים, כמה אנשים לומדים, באיזו מסירות הם יושבים. אני חוזר ואומר: לא תעזור הדמגוגיה. השופטים מנותקים. עובדה שאומרים על השופטים האלה, לא רק על הנושא הזה, שאין מצב ששופט יבוא ויבטל חוק שעבדו עליו שנתיים, עבר את כל הקריאות על פי חוק, והם יבטלו בלילה אחד. לא יכול להיות דבר כזה. הם לא מורמים מעם, הם לא נבחרו אף פעם. אני עברתי בחירות, הם לא עברו בחירות".

שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: פלאש 90
שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

בני משפחת מנגיסטו נשאו דברים באו"ם יחד עם השגריר דנון

בני משפחת מנגיסטו קראו להשבתו במטה האו"ם בניו יורק. האח אילן: "כמו שמתעסקים בהרבה סוגיות המוניטריות ברצועה - רוצים שלא ישכחו את אחי"