סגן שר הבריאות ח"כ () הגיב לחשיפת המשטרה כי יו"ר 'יש עתיד' ח"כ הוא עד מפתח בחקירות נתניהו ואמר כי מדובר בפוטש. "ח"כ לפיד התגלה הערב בבושתו הציבורית, כשהוא ממשיך גם כעת את ניסיון ה'' , אותו ניסה להוביל כבר ב-2014, בגינו אף הודח מתפקידו הכושל באוצר". ליצמן הוסיף כי הוא "מחזק את ידי נתניהו, מאמין בחפותו ומאחל לממשלה שבעזרת השם תסיים את ימיה כחוק לטובת אזרחי ישראל".

"לפיד התגלה הערב בבושתו". ליצמן, לפיד ונתניהו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

כזכור, אמש (ג') חשפה משטרת ישראל כי לפיד מוגדר כעד מפתח בתיק 1000 () אותו סיכמה המשטרה והמליצה להעמיד בו לדין את ראש הממשלה נתניהו בעבירות קבלת שוחד ואת איש העסקים בעבירות נתינת שוחד. לפי המשטרה, מילצ'ן ביקש מלפיד, בזמן כהונתו כשר האוצר, להאריך את תקופת הפטור ממס לו זכאי תושב חוזר במסגרת החוק מ-10 שנים ל-20, מהלך שמשמעותו רווח כלכלי לאיש העסקים האמריקני-ישראלי. לפני בחירות 2015, טען נתניהו כי החליט לפרק את הממשלה לאחר שנעשה ניסיון ל'פוטש' מתוך הממשלה. הוא דיבר אז על יאיר לפיד, ציפי לבני ויצחק הרצוג, שניהלו מגעים להחליפו, עוד בזמן כהונתו.

בהודעה שהוציא אמש לפיד, אמר: "בעקבות חקירת , פנתה אליי המשטרה וביקשה ממני למסור עדות על תקופתי במשרד האוצר. כמו כל אזרח שומר חוק במדינת ישראל מסרתי להם עדות קצרה שנגעה לניסיון להרחיב את "" ל-20 שנה. אדגיש שלמרות כל הלחצים סירבתי להעביר את החוק. במקרה זה, כמו במקרים אחרים, 'יש עתיד' הייתה המחסום האחרון בפני השחיתות השלטונית מול פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם ובטובתם".

"לפיד חברו הטוב של מילצ'ן שעבד אצלו קודם לכן". בנימין נתניהו וארנון מילצ'ן בשנת 2006. צילום: לע"מ

 

יו"ר 'יש עתיד' המשיך ואמר כי "גם אם החוק היבש אינו מחייב את ראש הממשלה להתפטר, במדינה מתוקנת אדם שנגדו תלויות האשמות כבדות כל כך, שחלקן הגדול אינו מוכחש, אינו יכול להמשיך לכהן כראש הממשלה המופקד על ביטחונם ושלומם של אזרחי ישראל. אין שום דרך לנהל מדינה בזמן שאתה נאבק בחשדות כבדים כל כך".

קודם לכן אמר רה"מ נתניהו בעניין "חוק מילצ'ן", בתגובתו לפרסום ההמלצות, כי "מדובר בעוד האשמה מופרכת. החוק הזה הועבר על ידי ממשלת אולמרט. כך הוא נקרא על ידם. הוא קודם על ידי משרד הקליטה, טופל על ידי משרד האוצר, בראשות שר האוצר יאיר לפיד, אגב, חברו הטוב של מילצ'ן שעבד אצלו קודם לכן, נתמך על ידי שר המשפטים יעקב נאמן ושרים רבים אחרים כדי לעודד השקעות בישראל. העובדה שאני נשאלתי על כך רק שאלות ספורות, זה אומר הרבה. אבל השבתי שמעולם לא פעלתי לטובת ארנון מילצ'ן בעניין הזה, בשום עניין אחר, זולת עניין אחד, הוויזה. עכשיו, איך אפשר לבוא בטענות שבשביל סיגרים פעלתי אצל האמריקאים כדי שתוחזר למילצ'ן הוויזה שנשללה ממנו? ולמה היא נשללה ממנו? כי פרסמו בתקשורת דברים חשובים ביותר שעשה בעבר למען מדינת ישראל".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.