בסוף השבוע טבע למוות ליעד הרוש בן ה-6 בחוף הים בנהריה. בצל האבל הכבד על מות בנם הבכור, החליטו הוריו לתרום את איבריו למען הצלת חיים של ילדים אחרים. ואכן, המרכז הרפואי לגליל בנהריה הודיע הבוקר (א') כי רקמותיו וקרניותיו של ליעד יונצלו ויושתלו בממתינים. "הצלת חיים זה הדבר הכי חשוב שראינו מול עינינו", הסביר האב אריאל, המחזיק בכרטיס אד"י, "לכן ביקשנו לתרום מה שאפשר על מנת להציל חיים, כדי שליעד, הילד המקסים הזה, יחיה בתוך ילדים אחרים".

 

הצוות הרפואי ביחידה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי גליל נאבק על חייו במשך שעות. ד"ר יואב הופמן, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ ילדים, מסר כי ליעד הקטן הובא לבית החולים כשהוא במצב אנוש, תוך החייאה ממושכת. הוא הוכנס בתחילה לחדר ההלם ולאחר מכן הועבר לטיפול נמרץ ילדים. כעבור מספר שעות, בשעת לילה מאוחרת, נקבע מותו.

"אנחנו מאמינים שליעד ירד לעולם לשם שליחות"

"ליעד היה ילד שמח, אוהב מוזיקה, לרקוד. הוא הוכר על הרצף האוטוסטי", סיפר האב. "שיחקתי עם שני אחיו, והוא נעלם לי", ניסה לשחזר, "חיפשתי אותו, ראיתי התגודדות של אנשים – והבנתי". על ההתמודדות עם האובדן הוא אומר כי הוא ורעייתו "משתדלים להיות חזקים למען שני הילדים האחרים, לתמוך אחד בשניה".

לדבריו, "אנחנו לא עוסקים בשאלה למה. אנחנו מאמינים שליעד ירד לעולם לשם שליחות והשליחות שלו הסתיימה. ואולי הוא שליח של בורא עולם להציל את הילדים האלה שיקבלו את תרומת האיברים שלו".

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר כי הוא "משתתף בצערה הכבד של המשפחה ומחבק אותה ברגעיה הקשים".
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20