במהלך ערב חג מתן תקפו כ-60 תלמידי כנסייה ארמנית שני צעירים יהודים, בעת שצעדו בעיר העתיקה בירושלים, כך נמר מטעם ארגון ''. הפצועים נזקקו לטיפול רפואי. עו"ד חיים בלייכר מארגון המלווה את הנפגעים שלח מכתב למשטרה בבקשה למצות את החקירה.

על פי המכתב היהודים צעדו לתומם ברחוב הפטריארכיה הארמנית בעיר העתיקה ולפתע הותקפו על ידי תלמידי הכנסייה הנוצרים. עו"ד בלייכר את התקיפה במכתב: "בעת שמרשי הלכו על מדרכת הרחוב, התקרבו לעברם קבוצת הארמנים והחלו במפתיע לתקוף אותם ב'מכות רצח'. מרשיי קיבלו אגרופים בפנים ובעיטות בכל חלקי הגוף בעת שהם שרועים על הרצפה".

עוד המשיך ותיאר כי אחד הצעירים "נזרק באוויר על גבו וכאשר שכב חסר אונים על הריצפה עמדו והכו אותו רבים. התקיפה האכזרית נמשכה כמה דקות, עד שהחלו הכמרים שהובילו את התלמידים להורות להם לחדול מהלינץ'".

"מרשיי נמלטו פצועים וזבי דם לתחנת המשטרה הסמוכה בקישלה", כתב עו"ד בלייכר והוסיף: "מרשיי נזקקו לטיפול רפואי ואחד מהם אף פונה באמבולנס לבית החולים שערי צדק".

לדבריו הצעירים הגישו תלונה בתחנת מחרב דוד, אך טרם קיבלו כל מידע בדבר מעצר חשודים והתפתחות החקירה. "מיותר לציין שהאירוע התרחש באזור מצולם במצלמות המשטרה, מה שוודאי מאפשר מעצר מהיר של התוקפים והשגת ראיות נגדם".

בסוף המכתב ביקש עו"ד בלייכר ממפקד המרחב "לעצור ולחקור את כל מי שנראה תוקף או שיש מידע שתקף את מרשיי", וכן ביקש להתעדכן בהתפתחות החקירה.

מן המשטרה נמסר בתגובה כי: "נגע האלימות הוא נגע חברתי פסול, ובהתאם משטרת ישראל רואה בחומרה אלימות מכל סוג שהיא. בהתאם, מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה במטרה להגיע לחקר האמת. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי משטרת ישראל חקרה מעורבים אספה ממצאים וממשיכה לחקור את התיק ביסודיות ולבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה למצות את הדין עם המעורבים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא