אנשי הפלג החרדי-קיצוני שמנהל מאבק נגד גיוס חרדים לצה"ל, ממשיכים לעורר פרובוקציות. אמש ערכו אנשי הפלג עצרת למספר עריקים שיצאו מהכלא הצבאי לחופשת החג ואמורים היו לחזור אליו מיד בסיומו.

תיעוד: חייל חרדי מותקף במהלך ההפגנה אמש. צילום: "אלעזר כהן – דיווחים בזמן אמת"

מיד לאחר צאת החג, ליוו החרדים הקיצוניים את העריקים וסיפקו להם מפוארת. בעת העצרת לכבודו של העריק, נקלע למקום חייל חרדי והותקף על ידי עשרות פורעים. החייל התעלם מההקנטות עד שלבסוף יצא מהמקום ללא פגע.

"לחברה החרדית נמאס מההתפרעויות של "

, כתב "" וחייל חרדי בשירות מילואים, שוחח לאחרונה עם ערוץ 20 ותקף בחריפות את מפגיני הפלג הקיצוני. "החברה החרדית מאסה בהתנהגויות של הפלג הירושלמי ומנסה להילחם בו. הם שולחים ילדים בני 13-14, מסכנים את עצמם ואת הסביבה. מקללים, מנבלים את הפה, מתחצפים לאנשים מבוגרים מהם ברחובות. אין שום גזירת גיוס, הכל המצאה של אנשים ממורמרים שהודחו מהשליטה ביתד נאמן", אמר פרבר.

לימוזינה הפלג הירושלמי יונתן זינדל פלאש 90
הלימוזינה בה חזר העריק לכלא. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרבר משוכנע כי המניע להפגנות הוא מניע פוליטי, לא חרדה כביכול לגורל החרדים שמתגייסים לצה"ל. לדבריו, "חרב הגיוס" הוסרה מעל הציבור החרדי עם כניסתם המחודשת של המפלגות החרדיות לקואליציה. "אם מחר בבוקר יתנו לפלג הקיצוני נציג במקום ריאלי ביהדות התורה כל ההפגנות וההתפרעויות יגמרו. כל בחור שמגיע ללשכת הגיוס ומכריז שהוא בן ישיבה חותם על דיחוי והולך הביתה, אלה שמתגייסים עושים את זה מרצונם. כל הכותרות של עיתון הפלס שקר לחלוטין, אין שום אמת בדיווח שלהם. הם ממורמרים שהם נדחקו לקרן זווית מהעיתון והם חוגגים על חוק גיוס שלא קיים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.