לימודי רפואה בישראל מעמידים את הסטודנטים בפני קריטריונים קשים ומחמירים בתנאי הקבלה, שכר לימודים גבוה, ויוקר מחיה כללי, יחד עם האילוץ לעבוד בזמן הלימודים כדי להתקיים.

נראה שבלימודי רפואה בחו"ל – נוסף על אלה גם הקושי שבהסתגלות לשפה, למנטליות שונה ולמרחק מהבית והמשפחה.

על הסטודנטים לרפואה, הבוחרים בדרך חיים תובענית וייעוד הדורש התמסרות, נוסף גם האתגר שבהפגנת ידע קדם אקדמי במדעי הבסיס ( ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, אנטומיה ) , חשיבה קוגניטיבית וידיעת השפה האנגלית בבחינות הכניסה לאוניברסיטאות.

לימודים ייעודיים במכינה לרפואה בחו”ל נותנים מענה לכל הצרכים האלה ומקלים על ההתמודדות עם האתגרים המורכבים הנ"ל.

בבואנו לבחור מבין האפשרויות השונות העומדות לרשותנו – האם איטליה היא אופציה ללימודי רפואה?

מסתבר שכן! ואפילו אופציה מצויינת – למועמדים המתאימים: 

אלה המסיימים בהצלחה בחינת IMAT ללימודי רפואה באנגלית ועומדים בהצלחה ביתר הקריטריונים המבוקשים, ייתקבלו בברכה על ידי ממשלת איטליה.  

 סטודנטים זרים בכלל וסטודנטים ישראלים בפרט – מתקבלים בזרועות פתוחות.

בעקבות כל אלה, נוצר צורך בהנגשה של מידע על מוסדות איכותיים ברחבי אירופה והמענה לצורך הזה ניתן במלואו בדמות המכינות ללימודי רפואה בחו"ל, הפזורות ברחבי העולם וגם בישראל.

באופן טבעי, המכינות זוכות להצלחה רבה משלל סיבות.

גם מי שזכה ללמוד בבי"ס תיכון איכותי במיוחד, יודע שחשוב להגיע מוכן ללימודים באוניברסיטה – כל שכן במדינה זרה. 

מדינות אירופאיות המקלות על סטודנטים זרים, מאפשרות לימודים בשפה האנגלית, אך לרוב הסטודנטים הישראלים – דרוש שיפור משמעותי ברמת האנגלית לקראת הלימודים וזאת ניתן ליישם גם בלמידה עצמאית באמצעים הנגישים היום לכל אחד, אך ההכנה הנדרשת לרמת הידע המצופה מסטודנטים לרפואה במדעים –  כימיה, פיזיקה, ביולוגיה ומתמטיקה, נראה שדורשת ידע מקצועי ורציני יותר.

לימודי רפואה בחו"ל

הסטודנטים הניגשים ללימודי רפואה בחו"ל באים מרקעים שונים ומגוונים ולא כולם למדו מדעים בתיכון ולכן נדרש גישור אקדמי על הפער בידע ולצורך הכנה לבחינות וללימודים.

המענה לגישור הזה ניתן באופן שלם ומקיף ע"י מכללת תל אביב מדיקל קולג' – המכינה ללימודי רפואה בחו"ל באופן ממוקד וייעודי מזה כעשר שנים , 

המסייעת לסטודנטים ישראלים להגיע מוכנים ללימודי רפואה באיטליה ובמדינות נוספות באירופה – ע"פ הסטנדרטים הנהוגים בה. המכללה מנוהלת ומתופעלת ע"י רופאים ומצרים למדעים מאוניברסיטאות בישראל , כדוגמת פרופ' ג'ררדו ביק מאוניברסיטת בר אילן, ד"ר כפיר אומנסקי ממכון ויצמן, פרופ' דן מאיור מאוניברסיטת בר אילן. דיקאן רשת המכללות שאליה מסונף גם הסניף הישראלי הוא פרופ' יורג ויזל , מנהל מחלה נוירולוגית-שיקומית בבית חולים בגרמניה ופרופ' לרפואה עם ניסיון של למעלה מ 20 שנים בהוראת של סטודנטים לרפואה.

אז מה זה אומר ללמוד רפואה באיטליה?

לא פחות מ 8  אוניברסיטאות באיטליה, מציעות לימודים בפקולטות רבות ומגוונות ולימודי רפואה מתקדמים בשכר לימוד נמוך יחסית – כ2,000 יורו.

כמובן בהתאם להצגת תעודת בגרות והצלחה במבחן IMAT – המיועד לכל הסטודנטים הזרים.

האונטיברסיטאות הממוקמות ברומא, במילאנו, נאפולי, פאביה, טורינו, בולוניה ועוד, מציעות תכניות לימודים בינלאומיות ומתקדמות, בהן מושם דגש גם על ההומניות, ההקשבה והמקצועיות המצופות מרופאים בימינו.

ההתקדמות במחקר וברפואה באיטליה משמעה שסטודנטים ישראלים הלומדים רפואה באיטליה, מקבלים גישה למתקני לימוד ופרקטיקה מודרניים וחווים את העבודה האמיתית בשטח, תוך מגע יומי עם מטופלים, עידוד חשיבה מקורית ועבודת צוות.

בניגוד למוסדות שאינם מוכרים בישראל, כמו למשל אוניברסיטאות לרפואה בקרואטיה, ארמניה, רומניה, ואוקראינה, הלימודים באיטליה מוכרים על ידי ממשלת ישראל והאיחוד האירופי.

משמעות הדבר היא שאין חשש מפני דחיית התואר בארץ, או קשיים ברישוי והסמכה.

 

 

תכנית המכינה לרפואה בחו”ל – מכינים את הקרקע כבר בישראל

תעודת הגמר של המכינה מוכרת גם לצורך אסמכתא ללימודי מדעים, כדי להתקבל ללימודי רפואה באוניברסיטאות באירופה, ולקבל הכרה ברמת האנגלית של המועמד. 

חלק מהם יוכלו להשתמש בתעודה מהמכינה גם במקום בחינות קבלה נוספות.

בנוסף, כדי לוודא שהן עומדות בסטנדרט הישראלי המחמיר, המכינה ללימודי רפואה בחו”ל – כמו זו של מכללת תל אביב מדיקל קולג’, שמה דגש על שיתוף פעולה עם האוניברסיטאות הזרות עצמן.

תל אביב מדיקל קולג’ היא מכינה ללימודי רפואה בחו”ל 

המכסה ביסודיות ובאופן מקיף את הידע הנדרש לבחינות הקבלה לכ – 40 אוניברסיטאות לרפואה באירופה!

תכנית הלימודים המקיפה מסוגה, מבוססת על מבחני הקבלה לאותן אוניברסיטאות לרפואה בחו”ל ונבנתה גם היא בשיתוף פעולה של צוותים אקדמיים מישראל ומחו”ל – רופאים ומורים למדעים מאוניברסיטאות אירופיות שאתן המכינה עומדת בקשר. 

המאמצים הללו נעשו כדי להבטיח את הרמה הגבוהה אליה שואפת המכינה ובעיקר את סיכויי הסטודנטים הישראלים להתקבל ללימודים בחו"ל מבלי לסבול מפער אקדמי כלשהו. 

הראיה להצלחתה של התכנית היא כאלפיים סטודנטים ישראלים שהתקבלו ולומדים את מקצועות הרפואה ברחבי אירופה ועשרות מהם גם באיטליה. 

המכללה כל כך בטוחה בהצלחת התכנית, שהיא מעניקה לתלמידיה ”תעודת ביטוח” ומתחייבת להחזיר את שכר הלימוד למי שיסיים את המכינה בציון עובר ושלא יתקבל ללימודי רפואה.

מה עוד כדאי לדעת על לימודים במכינה לרפואה בחו”ל ?

תקופת הלימודים היא עד שישה חודשים, 400 שעות אקדמיות.

הלמידה נעשית בקבוצות קטנות, בכיתות מאובזרות, והלימודים מוכרים לפיקדון חיילים משוחררים. 

צוות המרצים כולל בעלי תואר PhD למדעים, או MD לרפואה, בעלי ניסיון רב גם בהוראה, וההשקעה בתלמיד יוצאת דופן – כ-30 בחינות תרגול לקראת בחינות הקבלה והתנסויות בסמינריונים,

כל אלה בליווי אישי של איש סגל.

 היחס האישי וההשקעה מוכיחים את עצמם ו 2,000 הבוגרים, שכבר לומדים רפואה ברחבי העולם יכולים להעיד על כך.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.