צילום: Pexels

 

לפי נתוני ה-OECD, מספר הישראלים שמחוברים לאינטרנט עמד בתחילת 2017 על 5.9 מיליון – כ71% מכלל תושבי המדינה – ורוחב הפס הממוצע באינטרנט הנייח עומד על 65 מגה עם עלייה של 30% בהשוואה ל-2015. כמו כן, גולש ישראלי ממוצע מוריד קבצים בנפח של 4 ג'יגה ביום וכ-60% רגילים לגבות תמונות וסרטונים בענן.

הנתונים לעיל רק מאששים את ההנחה לפיה גברים ונשים צעירים בעידן הנוכחי מחוברים למערכות טכנולוגיות מתקדמות ומכירים אותם היטב עוד מילדות. עם זאת, אותם צעירים שרוצים לעבוד בתחום המחשוב לפעמים מגלים שאין להם את הידע האקדמי הנדרש. יתרה על כך, מי מהם ששואף להתקדם ניהולית ומקצועית צריך לקחת בחשבון הכשרה מתאימה.

הנה למשל 5 סיבות שעונות על השאלה למה ללמוד תואר בניהול מערכות מידע:

  1. בגלל הביקוש לאנשי מקצוע בתחום

התלות במחשוב מייצרת ביקוש לאנשי מקצוע שיהיו מסוגלים לנהל מערכות מידע מתקדמות. בהקשר הזה, הדגש העיקרי של לימודי מערכות מידע הוא על הכשרת אנשי מקצוע מעולים.

הלימודים מאפשרים לסטודנטים צעירים לקבל ידע קונקרטי, להיחשף למנגנון הפעולה של מערכות המידע ולהשפיע עליהן מבפנים. כל זה מתבטא לאחר מכן בעדיפות בשוק העבודה ובאפשרות להרוויח שכר גבוה במהירות וללא צורך בניסיון קודם.

  1. בגלל תנאי הקבלה הנוחים

בניגוד למדעי המחשב, תנאי הקבלה ללימודי ניהול מערכות מידע נחשבים נוחים יחסית. ראשית, הם מתמקדים בידע הריאלי והאנליטי של המועמדים ולכן הדגש הוא על הישגים בציוני מתמטיקה ואנגלית. מועמדים עם ציונים מתאימים יכולים להתקבל ללימודים ברוב המוסדות האקדמיים ולעיתים גם לזכות במלגות.

שנית, הציון הפסיכומטרי אמנם מהווה יתרון אך הוא אינו תמיד נדרש. המשמעות בפועל היא חיסכון בהוצאות על קורס הכנה וקיצור משך הזמן שעובר בין ההחלטה על התחלת הלימודים לבין סיום ההכשרה בפועל.

  1. בגלל תכנית הלימודים המעניינת

תכנית הלימודים במערכות מידע מהווה בפני עצמה מוקד משיכה עבור צעירים עם אוריינטציה למחשבים וטכנולוגיה. היא כוללת ניתוח מקיף של צרכי מערכות המידע בארגונים ומוסדות, אפיון מערכות מידע שעונות לצרכי הארגון וכמובן פיתוח מערכות ממוחשבות יחד עם ניהול פרויקטים.

בהמשך, תכנית הלימודים מאפשרת לכל סטודנט לעצב מערכות, להתנסות ביצירת בסיסי נתונים ולהכיר לעומק מערכות קיימות. תכנית הלימודים מעניינת גם בהשוואה לתחומי ההנדסה והמדעים והיא מוכיחה שמדובר בענף דינאמי ומרתק.  

  1. בגלל אפשרויות התעסוקה

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון רחב של תחומים. רוב הבוגרים נמשכים לתחום ההייטק בגלל הביקוש ותנאי ההעסקה, אך יש גם כאלו שמזהים את הפוטנציאל של השתלבות בארגונים גדולים, עמותות ובתעשיית התקשורת.

בנוסף, הלימודים מעלים את הסטודנטים על מסלול מהיר להשתלבות בחברות סטארט אפ צעירות. מכאן והלאה יכולים הבוגרים לבחור לבד האם להמשיך לצמוח עם החברה, או שמא ללכת לכיוון עצמאי ולהביא לידי ביטוי את הידע שהם צברו.

  1. בגלל האופציה של לימודי המשך

לימודי משאירים בפני הסטודנטים אפשרויות שונות ללימודי המשך. הלימודים המבוקשים הם לתואר שני, אך יש כאלה שנרשמים ללימודים מתקדמים בתחומים משיקים ובהם מדעי המחשב ותכנות.

בסופו של דבר, האפשרות להמשיך ללימודים מתקדמים מעניקה לסטודנטים תחושת ביטחון. היא מוכיחה שלימודי העולם הדיגיטלי הם תחום אקדמי מבוסס לכל דבר ושרק השמיים הם הגבול מבחינת האופן שבו ניתן ליישם אותם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.