אחת הדוגמאות הטובות לכך קשורות ללימודים שמתייחסים למקצוע שלהם, באופן ישיר או עקיף. למשל, אם נניח אנחנו עובדים בתחום מסוים ועלינו ללמוד אנגלית ברמה מאוד גבוהה בשביל שנוכל להתקדם ולהגיע אל נישות חדשות בתחום העיסוק שלנו, הרבה פעמים עצם זה שאנחנו עסוקים בעבודה השוטפת, מונע מאיתנו את האפשרות הזאת. זה כמובן מוביל לידי כך שאנחנו מפסידים הזדמנויות שונות. מידע נוסף תמצאו באתר Bright English.

הפתרון הוא למצוא מקום שיכול לספק לנו מסגרת לימודי אנגלית לאנשים עסוקים. זה אולי נשמע מוזר, אך קיימות מסגרות כאלה. מסגרות שמותאמות לצרכים של אנשים עסוקים, לא רק מבחינה מקצועית אלא גם אנשים עסוקים מבחינה משפחתית, אישית או מכל מבחינה אחרת.

בכל אחד מהמקרים הנ"ל, הרי שהתוכנית מותאמת על פי הצרכים והיכולות של אותם אנשים, כאשר יש התאמה מלאה לשעות בהן הם יכולים ללמוד באופן מסודר. צריך לומר עוד משהו בהקשר זה, לימודי אנגלית הם לא דבר פשוט, הם דורשים תרגול, דורשים חזרות שונות על החומר, קריאה, כתיבה, דיבור ועוד. על כן, התוכנית אמורה לקחת בחשבון את העובדה שאנחנו עסוקים ולהיערך בהתאם.

צריך להדגיש, יש תוכניות שמותאמות לאנשים באופן פרטני, כך שאנחנו נלמד אחד על אחד עם המורה, ויש תוכניות שמותאמות לנו ולקבוצות נוספות של אנשים, כך שאנחנו נוכל ללמוד ביחד איתם. זה כמובן יכול לשפר מאוד את היכולות שלנו, לדרבן אותנו, לתת לנו הרבה יותר מוטיבציה ללמוד.

אחת הדרכים ללמוד אנגלית היום – היא באמצעות הטלפון. זה מתאים למי שלא רוצה מסגרת מחייבת ומאפשר יותר גמישות. למידע נוסף על כך.

לפני סיום נדגיש, אם אנחנו בוחרים במסלול כזה, עלינו להיות רציניים, להעמיק בלימודים שלנו עד כמה שאנחנו יכולים ולנצל את ההזדמנות בשביל ללמוד אנגלית ברמה גבוהה וטובה. כך נוכל להוציא את המיטב וללמוד את השפה כמו שאנחנו צריכים בשביל שנוכל להשתמש בה לצרכים שלנו. בין אם מדובר בצרכים מקצועיים או אחרים.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא