אחד המאפיינים המהותיים של הנוער בעולם בכלל ובמדינת ישראל בפרט, הוא הפתיחות שלו לטכנולוגיות ודשות והיכולת של הרוב המכריע של בני הנוער להשתלב הן בעולם העבודה והן בלימודים ובתחומים אחרים בחיים עם ההתקדמות הטכנולוגית. יחד עם זאת, חשוב להטמיע בבני הנוער כבר מגיל צעיר את הפתיחות לטכנולוגיות. מגפת הקורונה וההפוגה שהיא כפתה מאורח החיים המודרני הדחוס והתזזיתי מעניקה, לפיכך, הזדמנות פז לבני נוער להרחיב את הידע שלהם במגוון רחב של תחומים טכנולוגיים. אילו תחומים טכנולוגיים כדאי לילדים ולבני הנוער ללמוד ולהכיר? כיצד משתלבים תחומי הלימוד החדשים בעתיד המקצועי של הילדים ובני הנוער? היכן מתקיימים לימודים טכנולוגיים לנוער שכדאי להכיר? המומחים של המרכז לטיפוח מנהיגות טכנולוגית עונים על השאלות הללו.

תחומים טכנולוגיים שכדאי ללמוד ולהכיר

כאמור, העולם משתנה במהירות ואיתו גם תחומי הידע הרלבנטיים. עם התחומים החדשים אשר חשוב שהילדים שלנו יכירו כבר מגילאים צעירים ניתן למנות פיתוח אפליקציות, הכרת סביבת פיתוח סקראץ' וכן היכרות עם תחום הרובוטיקה, שעשוי להיות אחד התחומים המשמעותיים ביותר בעתיד. בנוסף, כדאי להנחיל לילדים ידע מינימאלי גם בתחום היוטיוב והאנימציה, שגם הם תחומים מעניינים המאפשרים כיווני התפתחות מעניינים. באשר לפיתוח אפליקציות – התחום הזה הולך ומתפתח בד בבד עם ההתפתחות המהירה של מכשירי הטלפון הניידים. המכשירים הללו הפכו זה מכבר מאמצעי תקשורת פרימיטיבי המאפשר רק שיחות, לאמצעי רב שימושי שקשה לנהל את החיים בלעדיו. פיתוח אפליקציות, החל ממשחקים פשוטים וכלה באפליקציות שימושיות, יכשיר את הילדים בתחום ויחדד את חוש היצירתיות שלהם. תחום נוסף הוא היכרות עם סביבת פיתוח סקראץ' המחדדת ומעצימה את ההיכרות של הילדים עם עולם התכנות, בצורה קלילה וברורה. באשר לתחום הרובוטיקה – מגובר בתחום שבו תהיינה, ללא ספק, התפתחויות משמעותיות בעתיד הלא רחוק, אשר תהפוכנה אותו לתחום מוביל העולם הטכנולוגיה והכלכלה כאחד. ככל שההיכרות של הילדים עם התחום הזה תהיה מוקדמת יותר, כל היכולות שלהם תהיינה טובות יותר, אם וכאשר הם יחליטו להתמקצע בתחום. תחומי היוטיוב והאנימציה הם תחומים מעניינים, שנכון להיום השימוש שנעשה בהם הוא למטרות פנאי ובילוי. עם זאת, בעתיד הלא רחוק התחומים הללו עשויים להפוך לנדבכים מרכזיים בתהליך הלימודים של ילדים ובני נוער, כמו גם של מבוגרים.

לימודים טכנולוגיים ועתיד מקצועי

מכל האמור לעיל, המסקנה המתבקשת היא שהטכנולוגיה הולכת ומשתלטת על חלק ניכר מתחומי החיים של כולנו. התהליך הזה רק ילך ויתגבר עם הזמן. ככל שעובר הזמן מתברר שהאופי של התהליך הלימודי והמקצועי של כולנו עומד להשתנות. פחות לימודים קבוצתיים בכיתות פרונטאליות ויותר לימודים אינדיבידואליים או לימודים מרחוק. מגפת הקורונה בעולם בכלל ובישראל בפרט רק משקפת בצורה בולטת תהליכים שזוהו זה מכבר על ידי מומחים לדבר. תחום נוסף שעשוי לצבור תאוצה הוא התחום של קידום אתרים. גם כאן, היכולת המקצועית חשובה על מנת להצליח בתחום. מדריך לקידום אתרים איכותי עשוי להעניק את כלל הכלים הנדרשים לפיתוח וקידום אתר אינטרנט והפיכה שלו למנוע כלכלי חשוב. מעוניינים לדעת עוד? צרו קשר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם. הם יסייעו לכם בבחירה מושכלת של תחומי הלימוד המתאימים לכם.

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.