לאחר לילה שקט בדרום ובתום הערכת מצב, צה"ל הנחה בצהריים (ו') את תושבי לחזור לשגרת חיים רגילה. הפלסטינים נערכים להתפרעויות על גדר הגבול.

שדה חרוך סמוך לקיבוץ רעים בעוטף עזה. צילום: דריו סאנצ'ז, פלאש 90

 

נתן הנחייה דומה בבוקר לתושבי אזור נתיבות ויישובי מרכז הנגב. מוקדם יותר נקבע כי הקייטנות בישובי העוטף יחזרו לפעילות רגילה במרחבים המוגנים בלבד, חוף זיקים ייסגר וכי ותתאפשר תנועת רכבות בקו אשקלון שדרות.

כזכור, אחרי שתי יממות של מטחים כבדים על ישוביי הדרום, אמש דיווחה רשת אלג'זירה כי הושג הסכם הפסקת אש ברצועת עזה בתיווך מצרים. בישראל מכחישים כי הושג הסכם מול ארגון הטרור.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מתח הבוקר ביקורת על הדיווחים לפיהם הושגה הפסקת אש: "אני מבין את הרצון להגיע למשא ומתן, אבל לדעתי הפסקת האש היא טעות".

"נצטרך להגיע למבצע, למגר את הטרור הזה. המלחמה לסירוגין לא בריאה לנו ולא בריאה למדינת ישראל", הוסיף דוידי.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בניגוד לדוידי, גדי ירקוני ראש מועצת אשכול הביע אופטימיות זהירה: "מציאות מתמשכת של ארבעה חודשים של מתיחות ביטחונית הגיעה אתמול לנקודת קיצון. עברנו יממה של מטחי ירי כבדים ליישובינו וביטול פעילויות חינוך ואירועי תרבות וקהילה. בשעות האחרונות יש שקט ואנו מקווים שהמתיחות האחרונה היתה בגדר ׳עליה לצורך ירידה׳ שלאחריה יגיע הסדר שיבטיח שקט ארוך טווח".

"אירועי החודשים האחרונים והמעברים החדים משגרה לחירום משפיעים משמעותית על תושבי עוטף עזה. אנו מצפים מהממשלה שכל הסדר רגיעה מדיני כלכלי שמתגבש עם רצועת עזה יכלול גם הסדר כלכלי והשקעה משמעותית ביישובי העוטף. השקעה שתאפשר לנו את המשך הפיתוח ואת חיזוק ההתיישבות לצד הגבול", הוסיף ירקוני.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.