דף הבית > תרבות > ליגת החרם: סרטה של גל גדות לא יוקרן ברמאללה

ליגת החרם: סרטה של גל גדות לא יוקרן ברמאללה

הסרט החדשה בכיכובה של השחקנית הישראלית גל גדות, ליגת הצדק, לא יופץ בקולנוע הגדול בעיר הפלסטינית, זאת לאחר מחאה ציבורית ענפה ברשות.

ליגת הצדק – לא ברמאללה. מחאה ציבורית נגד בית הקולנוע הגדול בעיר, "בורג' פלסטין", הובילה את מנהלי הקולנוע להודיע כי לא יקרינו את "ליגת הצדק", הסרט החדש של DC קומיקס, בו מככבת גם השחקנית הישראלית גל גדות.

מפיץ הסרטים הבלעדי של ברמאללה הודיע כי לא יקרין את הסרט בבית הקולנוע המקומי. עם זאת, בהודעה לא הייתה התייחסות בנוגע להקרנה בערים אחרות ברשות, ואין זה מן הנמנע כי בערים אחרות ברחבי הרשות הסרט יוקרן.

שתי חרמות מצידון

גם בלבנון נתקלת DC קומיקס בחרמות בשל שיתוף השחקנית הישראלית, כאשר השבוע פרצה מהומה שם בעקבות כוונת בעלי בתי קולנוע להקרין אותו.

במאי האחרון הייתה סערה דומה בלבנון, כאשר סרטה הקודם של גדות, וונדרוומן, יצא לאקרנים ברחבי העולם. לאחר סערה ואף מעורבות של תנועת ה-BDS, החליטה ממשלת לבנון שלא להקרין את הסרט.

על פי הודעה שהוציא משרד הכלכלה הלבנוני, "מלכת היופי לשעבר של ישראל שירתה בצבא הישראלי ותמכה במבצע צוק איתן", נכתב. "על הרקע הזה יש להחרים את הסרט על אף שמדובר בהפקה אמריקנית ולא ישראלית". בנוס, גם שר הפנים הלבנוני טען מוקדם יותר כי אין לאפשר את הקרנת הסרט.

מרב לרנר

מרב לרנר

אולי יעניין אותך גם

כתב אישום נגד יובל המבולבל בגין החזקת קוקאין

בלשכת התביעות במשטרת מחוז ת"א החליטו להגיש כתב אישום נגד כוכב הילדים, יובל שם טוב, לבית משפט השלום בתל אביב. המשפט צפוי להתחיל בחודש פברואר 2019