לפני שלוש שנים הייתה קרובה לזכייה באליפות אחרי 20 שנה. מספר 7 באדום הוביל את המועדון לעונה היסטרית וכמעט הסטורית. החלוץ השווה את שיא כיבוש השערים לעונה עם 31, אך החלקה של הקפטן סטיבן ג'רארד מנעה מליברפול את האליפות המיוחלת. אני חושב שאין אוהד שלא זוכר את התמונות של סוארס בוכה כשפניו מכוסות בחולצה.

בסוף העונה סוארס הבין – אין שיא שהוא יוכל לשבור יותר, ליברפול כבר לא תזכה באליפות. הכסף והתארים של ברצלונה, לצד ההזדמנות לשחק עם ניימאר ומסי בקבוצה הטובה בתבל עשו את שלהם. את ליברפול הוא הותיר אבודה ומובכת. בכסף בו הוא נמכר מרסיסייד קנו ארבעה או חמישה שחקנים טובים ברמת הפריימר ליג, אבל אף אחד מהם לא היה סוארס.

זהבי. שבר כל שיא אפשרי. צילום: פלאש 90
זהבי. שבר כל שיא אפשרי. צילום: פלאש 90

לפני שלושה שבועות מכבי תל אביב הייתה קרובה לזכייה בדאבל, אחרי שלוש שנים בהן זכתה באליפות. מספר 7 בצהוב הוביל את המועדון לעונה הסטרית ואף היסטורית. מכבי הגיעה לליגת האלופות לראשונה מזה 12 שנים. החלוץ המדומה שבר את שיא הכיבושים לעונה עם 35 שערים בעונה, אך שלושה משחקים רצופים בהם הקבוצה לא הצליחה לנצח מנעו ממכבי את האליפות המיוחלת. אני חושב שאין אוהד מכבי שלא זוכר את התסכול שהרגשנו בשישייה נגד חיפה שהגיע עם ההבנה שאליפות לא תצא מזה.

בסוף העונה כנראה זהבי הבין – אין שיא ישראלי שהוא לא יוכל לשבור יותר. הוא מלך השערים, הגיע לליגת האלופות, זכה בטרבל. האפשרות של לשחק בחו"ל הפכה לקורצת והוא רק חיכה להצעה הנכונה. הצעת עתק מסין, עם מענק חתימה של 20 מיליון שקל, רווח של 50 מיליון ש"ח בשנתיים משחק עשו את שלהן.

מכבי תרוויח 7.5 מיליון אירו על פי הפרסומים. יוסי בניון, רועי קהת, אייל גולסה ועומר אצילי אולי יגיעו, שחקנים טובים בקנה מידה ישראלי, אין ספק. אבל אף אחד מהם הוא לא זהבי.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.