אביגדור . צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן, התייחס היום (ב') בישיבת הסיעה למתיחות בגבול הצפון והדרום, משפט המחבל הרוצח מחלמיש, ההחלטה להחזיר גופות מחבלים ולהמלצות המשטרה נגד ראש הממשלה בנימין .

על האירועים האחרונים בגבול הצפון והדרום: "האירועים האלה הוכיחו שצה"ל מוכן לכל תרחיש בהתרעה של 0 זמן. זה לא היה פשוט להשיג את היכולת הזו אבל עובדה שעמדנו במבחנים למעשה ללא שום התרעה וידענו להתמודד איתם. זה מסר חשוב גם לתושבים בצפון, גם לתושבים בדרום, אפשר להמשיך את השגרה ואנחנו בהחלט ערוכים ועושים הכול על מנת שהשגרה תימשך ללא הפרעה".

המחבל עומר אל-עבד שרצח את בני משפחת סלומון בבית המשפט מרוצה. צילום: ערוץ 20

 

על משפט המחבל הרוצח של משפחת סלומון: "אקרא את דעתו של השופט, שהיה אמנם דעת מיעוט, סא"ל דב גלבוע: 'צפיתי בפני הנאשם שמילא פניו בחיוך כל העת, והגדיל לעשות כאשר בני המשפחה תיארו את הטבח שנעשה בבני המשפחה ואת תוצאותיו, אותם הם חשים יום יום שעה שעה. לאחר שבחנתי את הנושא מכל היבטיו אני קובע שדינו של הנאשם הינו עונש אחד בלבד ולפי סעיף 209 א' לצו בדבר הוראות ביטחון, דינו מוות'. אמנם זו הייתה דעת מיעוט בבית המשפט אבל זו דעת הרוב בציבור הישראלי. חוק עונש מוות עבר בקריאה טרומית ואנחנו דורשים להביא את הנושא הזה לדיון בקבינט".

על ההחלטה להחזיר את : "מדובר באבסורד, דבר שהוא בלתי מתקבל על הדעת, ידינו כבולות ע"י פסיקת בג"צ והקבינט החליט שכרגע אנחנו ממתינים עד לערעור בהרכב מורחב של בג"צ, ולצערי אי אפשר לעשות שום דבר מעבר לכך. אני כשר הביטחון חוזר ואומר שהחלטת בג"צ וכל ההתנהלות זה פשוט דבר לא סביר ואם לא יהיה שינוי בהחלטת בג"צ אז נחליט ונחשוב מה עושים הלאה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 

על הריסת בתי מחבלים: "אין מנוס מללכת לחקיקה שתסדיר את כל נושא הריסת בתים פעם אחת ולתמיד. אנחנו כולם כרגע מתבססים על כל מיני פקודות או תקנות לשעת חירום ויש שם לצערי פרשנות שהיא פרשנות שגם שם היא לא מקובלת, ולכן ביקשתי מהיועץ המשפטי של משרד הביטחון להכין טיוטת חוק ואנחנו נשתדל להעביר את החקיקה הזו בהקדם האפשרי, אם לא נלך אנחנו נגיש במקביל גם הצעת חוק פרטית ונרוץ בשני המסלולים. חייבים לשים סוף פסוק גם לכול מה שקורה סביב הריסת בתים".

על נגד רה"מ נתניהו: "לא ראיתי שזה פוגע באמון הציבור, ראיתי שזה פוגע באמון התקשורת. אני לא שופט, אני לא יודע לגזור דינם של אנשים ואני מציע שכולנו נמתין להחלטות בתי המשפט, זה הגוף המוסמך היחידי שעד כמה שידוע לי אמור לגזור דינם של אנשים, אשמים או זכאים. הניסיון לגזור דינם של אנשים בתקשורת, לאו דווקא ראש ממשלה, למרות שגם לו שמורה חזקת החפות, פשוט מעוות את כל המערכת ואת כל היסודות של החברה התקינה והדמוקרטית. אני ממליץ לכולם, וקודם כל לתקשורת, להירגע. תפקידה של התקשורת זה לדווח ולא לגזור את הדין".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.