בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו מסר יו"ר הסיעה אביגדור ליברמן הצהרה.

ליבמן תקף את מפלגת כחול לבן: "התנהלו בצורה מחפירה, הם רימו את הבוחרים שלהם. ראיתי פה את הח"כים של כחול לבן שיוצאים מגדרם לרצות את החרדים. למרות אותה סיסמה על ממשלה לאומית חילונית, הכל סיפורים. מה שנשאר מכל זה הוא דף ריק עם חתימה של גנץ למטה. אני לא יכול לקבל את הטירוף שסדר היום מוכתב על ידי בעיות אישיות של ראש הממשלה, ולא יכול לקבל את הטירוף של שלושה רמטכ"לים שרוצים להקים ממשלה עם ח"כים התומכים בארגוני טרור".

"גם בכחול לבן לא רצו ממשלת אחדות בגלל מתיחויות פנימיו ועניינים פנימיים שלא הצליחו לפתור. הם חושבים שיגיעו ל- 37 מנדטים. אבל כל אחד מהשיקול שלו גורר את ישראל למערכת בחירות נוספת.ישראל ביתנו התנהלה באחריות ממלכתית, לא נתנו יד למניפולציות כמו להחליף את יו"ר הכנסת ויו"ר הועדה המסדרת אמרנו שלא ניכנס לממשלה על מנת לשבת בכסא אלא רק לערוך שינויים".

ליברמן סיכם: "למה אנחנו הולכים לבחירות? שתי המפלגות הגדולות שביחד יש להן 65 מנדטים נושאות באחריות למערכת בחירות מיותרת. לא ליכוד ולא כחול לבן רצו ממשלת אחדות והעדיפו בחירות מוקדמות".

בתגובה לשאלתנו האם גם לישראל ביתנו יש חלק בהליכה לבחירות מוקדמות, ענה לבירמן כי שתי המפלגות הגדולות הם יחד 65 מנדטים, ויכולים להקים ממשלת אחדות גם בלי ישראל ביתנו.

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא