בעקבות הביקורת הנוקבת שנשמעת לאחרונה מפי ושרים כנגד קצינים בכירים בצה”ל ובהם מתאם פעולות הממשלה האלוף פולי מרדכי, יוצא בהודעת תמיכה ובגינוי לפוליטיקאים. “בשבועות ובימים האחרונים אנו עדים להשתלחויות פומביות, חוזרות ונשנות, של וחברי כנסת נגד מפקדי צה”ל, בהם הרמטכ”ל ומתאם פעולות הממשלה בשטחים”, מסר שר הביטחון.

"ראוי ללמד בבית ספר ע"ש אחמד יאסין ולא בגימנסיה הרצליה". שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
“כל מי שיש לו או ביקורת, שיפנה אותן אליי ולא לצבא”. שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

לדבריו, “שרים וחברי כנסת מנצלים את העובדה שלובשי המדים אינם יכולים להגיב להם, ומרשים לעצמם, מטעמים פוליטיים צרים, להסית נגד מפקדי צה”ל. שום אחריות לאומית או שיקול דעת. מפקדי צה”ל ממלאים אחר הנחיות הדרג המדיני. מי מבין השרים וחברי הכנסת שלא מסוגל להתמודד עם זה ומעדיף לגלגל את האחריות כלפי מטה באמצעות פרועה ומסוכנת, גורם נזק לצה”ל, לחיילים ולמפקדים”.

שר הביטחון הזהיר כי “זו תופעה חמורה ומסוכנת, הפוגעת בביטחון הלאומי של מדינת ישראל. צה”ל הוא של כולנו, ומפקדי צה”ל עושים לילות כימים כדי לאפשר לכולנו להמשיך בשגרת חיינו. כולל לאותם שרים וחברי כנסת שאיבדו כל רסן, וכדי להרוויח קולות בפריימריז, מוכנים לפגוע באופן פומבי בצה”ל ובמפקדיו היקרים לנו כל כך”.

לבסוף קרא ליברמן: “יש לנו צה”ל אחד, ואין לנו ורמטכ”ל טובים, ראויים ומחויבים יותר. כל מי שיש לו טענות או ביקורת, שיפנה אותן אליי ולא לצבא”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.