שר הביטחון בראיון לאלמונסק, אתר מתפ״ש בערבית, מתבטא על משבר החשמל בעזה: ״אם הפלסטינים ישלמו – הם יקבלו ״. ליברמן אמר כי ישראל מוכנה לספק , אך לא היא הגורם שצריך לשלם עליו.

ליברמן: "ישלמו – יקבלו, יהיה פירוז – יהיה שיקום". צילום: אלמונסק

לדבריו, עשור לאחר השתלטות על הרצועה, המצב שם קשה, והוסיף כי ישראל מוכנה ללכת לקראת תושבי רצועה עזה אם הרצועה תפורז וקרא לתושבי הרצועה לדרוש מחמאס להשקיע במערכת הבריאות והחינוך, במקום במנהרות ובטרור."החמאס מנסה להסיט את הזעם. הוא מנסה להיפטר מהכישלונות ומנסה לכוון את זה  לכיוון ישראל – ההפך הוא הנכון. ישראל מוכנה לבנות אזורי תעשייה, ליצור מקומות עבודה, להיות שותפה לבניית מתקני התפלה ותחנות חשמל, אבל התנאי הבסיסי זה פירוז. יהיה פירוז – יהיה שיקום".

ליברמן האשים את חמאס במצב ברצועה: "לא יכול להיות שמאה מיליון שקל שגובים מתושבי עזה, הם לא נהנים אפילו משקל אחד מאותם מסים. לכן, אתם חייבים לפנות להנהגת חמאס ולדרוש ממנה להפסיק עם הטרור, להפסיק עם ההשקעה במנהרות וברקטות. תדרשו מחמאס להשקיע את הכסף במערכת החינוך ומערכת הבריאות".

שר הביטחון התייחס גם לשיפור שחל בשנים האחרונות ביהודה ושומרון ואמר כי הוא "שמח שהן בתחום הביטחון האישי והן בתחום הפיתוח הכלכלי, אנחנו נמצאים במקום אחר לגמרי. אזור יהודה ושומרון נמצא בתנופת פיתוח. עם כל הוויכוח, ועם כל הביקורת ההדדית, בסופו של דבר גם התושבים היהודים של יהודה ושומרון, וגם התושבים הפלסטינים, נהנים מביטחון ומפריחה וצמיחה שאין בשום מקום אחר בעולם".

ליברמן אמר כי ביחס למצב הפלסטינים במדינות השכנות, מצבם של ערביי איו"ש טוב. "אני מסתכל באיזה מצב נמצאים הפלסטינים בלבנון, באיזה מצב הם נמצאים בסוריה, באיזה מצב הם נמצאים ברצועת עזה. יהודה ושומרון היום ללא ספק זה המקום הכי בטוח, גם מבחינה ביטחונית וגם מבחינה כלכלית, עבור הפלסטינים. אני מקווה שבסופו של דבר נגיע לעוד שיפור ולעוד הזדמנויות, ונדע גם לנצל אותן".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.