שר הביטחון אביגדור ליברמן קיים היום בצהריים סשן צ'אט פתוח בעמוד הפייסבוק שלו וענה בשידור חי לשאלות הגולשים. בין היתר התייחס ליברמן להפצרותיהם של גולשים רבים להתייחס לסוגיית החייל אלאור אזריה, אשר נידון לשנה וחצי מאסר בפועל על ידי בית הדין הצבאי. ליברמן ענה כי לתפישתו חשוב כל העת לזכור כי מדובר בתקרית שאירעה בין חייל מצטיין לבין מחבל וציין כי עצתו למשפחת אזריה היא להסתפק בפסיקת הערכאה הראשונה ולא לערער על פסק הדין, "גם מי שכמונו, לא מסכים עם פסק הדין, עלינו לכבד זאת, על כך בנויה המערכת הצבאית".עוד הוסיף כי הוא מייחל לכך ש"הסאגה הזאת תבוא לסיומה בצורה הכי טובה שאפשר".

ליברמן: "מציע שנחזור לנושא הנייה בסוף הקדנציה שלי"
ליברמן: "מציע שנחזור לנושא הנייה בסוף הקדנציה שלי". צילום: פלאש 90

בהתייחסות לפרסום בשבוע שעבר לפיו תלמידים בתיכון גימנסיה הרצליה השתתפו במיצג המדמה עיכוב במחסומים ביהודה ושומרון. ליברמן השיב כי"מה שאנחנו רואים בגימנסיה היא תופעה בלתי נסבלת", והוסיף "זאב דגני (מנהל בית-הספר)  שכל פעם מנסה להיתמם ולכפות את תפישת עולמו על התלמידים ראוי ללמד בבית ספר ע"ש אחמד יאסין ולא בגימנסיה הרצליה". לסיכום הוסיף, "לצערי אנו מדברים על כך הרבה שנים ואני מקווה שמשרד החינוך יעבור מדיבורים למעשים".

עוד נשאל ליברמן על הבטחתו לחסל את מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, ליברמן ענה כי "בעניין הנייה: החוכמה היא להתנהגה באחריות, אני מציע שנחזור לנושא הנייה בסוף הקדנציה שלי".

לשאלת גולש אחר – האם אתה מסכים שהאיום הגדול ביותר על ישראל הוא הציר השיעי – איראן- חיזבאללה – מדוע לא מבינים שרק הפלתו תביא שלום, גם עם הפלסטינים? ענה שר הביטחון: "אנחנו קודם כל דואגים לישראל, כל האזור בוער, לא רק הציר השיעי,המזרח התיכון בוער, מאות הרוגים יום-יום, 99% מן הקורבנות הם בין מוסלמים לבין עצמם בלי קשר לישראל, אבל בסופו של דבר אנחנו יכולים לסמוך רק על עצמנו, בקהילה הבינלאומית אנחנו רואים הרבה צביעות…" עוד הוסיף כי, "מערכת הביטחון היא ערובה לביטחון ישראל, ידינו מושטת לשלום, והכדור כרגע נמצא במגרש של האחרים".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20