19:28 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שר הביטחון ליברמן: "לא נאפשר פגיעה בישראל"

שר הביטחון ליברמן: "לא נאפשר פגיעה בישראל"

ליברמן התבטא הבוקר בנוגע לתקיפה שיוחסה לישראל על אדמת סוריה: "מדינת ישראל מקבלת את ההחלטות שלה באופן חופשי"

במהלך ישיבת חוץ וביטחון שנערכה הבוקר (ה'), התייחס שר הביטחון אביגדור ליברמן לתקיפה בשדה התעופה אל-מאזה בדמשק ביום רביעי לפנות בוקר, שיוחסה לישראל. ״למדינת ישראל אין שום עניין להתערב במלחמת האזרחים בסוריה, המדיניות שלנו מאוד ברורה: לא נאפשר שום פגיעה באזרחי מדינת ישראל, לא נאפשר שום פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ולא נאפשר הברחת נשק מתוחכם או נשק כימי מסוריה ללבנון לטובת חיזבאללה" אמר ליברמן והוסיף: "מדינת ישראל מקבלת את ההחלטות שלה באופן חופשי לחלוטין מבלי להתחשב בנסיבות או מגבלות״.

"לא נאפשר שום פגיעה באזרחי ישראל", השר ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
"לא נאפשר שום פגיעה באזרחי ישראל", השר ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן התייחס גם לנושא המשפטי ואמר כי ״מתנהלת כרגע נגד מדינת ישראל מלחמת התשה משפטית על ידי גורמים בינלאומיים, במימון גורמים בינלאומיים, כולל מדינות אירופה. מערכת הביטחון מתמודדת כרגע עם 260 בג"צים: 110 נגד ההתיישבות היהודית ועוד 150 נגד מדינת ישראל מצד הפלסטינים" והוסיף כי מערכת הביטחון לא ערוכה להתמודד עם כמות כזאת של עתירות.

בנושא התקציב, אמר שר הביטחון כי הוא רוצה לשמור על אנשי קבע איכותיים בשירות, ולכן יפעל לשיפור בתנאיהם: "צריך להבין שנגד שמשקיע יום ולילה בימ"חים ואימונים וחוזר הביתה עם משכורת ברוטו של 6,500 ₪ ועוד יורדים לחייו, זה לא דבר מעודד", כך ליברמן.

לסיום, בתגובה לאמרה לפיה לישראל ישנן פחות מדינות אויב מבעבר אמר: "אנחנו מתמודדים כיום עם הרבה יותר אתגרים שלא הכרנו מקודם, ועלינו להיות ערוכים גם להם".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"