דברי יו"ר מפלגת ישראל ביתנו חה"כ אביגדור ליברמן היום בישיבת סיעה:

בראשית דבריי אתייחס לאיזשהי אמירה ששמעתי אתמול בתקשורת. שמעתי במיוחד את העיתונאי הכי ציני ונבזי בתקשורת הישראלית – רביב דרוקר שואל: אז מה ליברמן רוצה? למה הוא פתאום שלף את נושא החתימות?
אז שתדעו שליברמן רוצה ממשלת אחדות. בניגוד לכל האחרים ״ישראל ביתנו״ הייתה הראשונה שמהיום הראשון של מערכת הבחירות שהסתיימה, דיברה על ממשלת אחדות. בניגוד לכל ראשי מפלגות, שתוך כדי קמפיין תקפו, השמיצו וגידפו את הרעיון של ממשלת אחדות.
גם היום מה שאנחנו רואים בין הליכוד לבין כחול לבן, שאף אחת מהן לא רוצה ממשלת אחדות. הכל משחק האשמות. אנחנו באמת רוצים, דברנו על זה ביום הבחירות, בליל בחירות, ועד היום, אנחנו עושים כל מאמץ. הבטחנו שאנחנו נהפוך כל אבן ונעשה כל מאמץ למצות  את הדרך. זה בדיוק מה שאני עושה. גם נושא החתימות, זה עוד אבן שאנחנו מנסים להפוך. אנחנו לא נחתום סתם ולא נבזבז עוד שבועיים. אם לא תהיה הבנה ששתי המפלגות אכן בכיוון של ממשלת אחדות, אז אין טעם למשוך זמן.
כרגע ההתרשמות שלי ששתי המפלגות עושות את הכל כדי לקבור את הרעיון של ממשלת אחדות ומשחקים בכל אזרחי מדינת ישראל במשחק מי אשם.
אין ספק שמבחינה אישית הדבר הנוח ביותר היה להצטרף לממשלה צרה, עם הליכוד או עם כחול לבן שהינו הינו הך. הייתי מקבל תפקידי מ"מ רה"מ ושר הביטחון וכל התיקים שרק היינו יכולים לרצות, ועדה בכנסת ותקציבים. אני חושב שברמה האישית, מבחינה פוליטית הכי משתלם היה להצטרף לממשלה צרה. לא עשינו את זה כי מדינת ישראל זקוקה לממשלה רחבה. מדינת ישראל חייבת להקים ממשלה לאומית הכי רחבה מקיר לקיר שכוללת את שני המפלגות, אך לא ניתן לקבל החלטות קריטיות, לא בתחום הביטחון ולא בתחום הכלכלה. לכן אנחנו נמשיך לעשות. אנחנו ממשיכים גם בפגישות כאן מאחורי הקלעים.
ביומיים הקרובים אני אמשיך לקיים עוד עשרות פגישות, ואם לא נצליח למצות את המהלכים השבוע, לצערי שתי המפלגות הגדולות כנראה הצליחו לקחת אותנו לבחירות נוספות.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.