4:16 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליברמן: "נעמוד לצדו של אלאור אזריה בכל מקרה"

ליברמן: "נעמוד לצדו של אלאור אזריה בכל מקרה"

שר הבטחון אביגדור ליברמן נאם באוניברסיטת אריאל והתייחס למשפט אלאור אזריה ולפרשת עמונה

שר הביטחון אביגדור ליברמן ערך הערב סיור בעיר אריאל ובאוניברסיטת אריאל והתייחס לפרשת עמונה ולפרשת החייל אלאור אזריה אשר ירה במחבל פצוע במהלך הפיגוע שנערך בחברון.

בהתייחסותו לפרשת החייל אלאור אזריה אמר כי "אני מצפה שבית הדין הצבאי יצליח להתעלם מכל הרעשים ויפסוק בהתאם לעובדות, בהתאם לאירועים כפי שהיו, בלי קשר ללחצים משמאל או מימן. אנחנו בכל מקרה נעמוד לצדו של החייל, גם אם הוא טעה, גם כשחייל טועה אנחנו מחויבים לגבות ולתת לו את כל העזרה."

נאומו של ליברמן מתוך פייסבוק לייב

בנוסף התייחס יו"ר ישראל ביתנו לסרטון אשר פרסם השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא הטיהור האתני: "שמעתי את ראש הממשלה, עם כל הסרטון שלו ועם כל הסערה, ואני רוצה להתעלם מכל המונחים, אבל כרגע המודל שמוצע לנו זה המודל שתקום מדינה פלסטינית באמת, הומוגנית, מאה אחוז פלסטינים בלי יהודי אחד. אבו מאזן אמר כמה פעמים באופן פומבי שהוא לא יסכים שבמדינה פלסטינית עתידית יהיה אפילו יהודי אחד"

צפו בפטריוטים מדברים על הגיבוי שנותן שר הביטחון לאלאור אזריה

ליברמן אמר כי הוא "לא רוצה מדינה דו לאומית עם 4.5 מליון פלסטינים נוספים כאזרחי מדינת ישראל" וכי "עקרון שטחים תמורת שלום נכשל".

מצפה מבית הדין לפסוק בהתאם לעובדות. אביגדור ליברמן.. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מצפה מבית הדין לפסוק בהתאם לעובדות. אביגדור ליברמן.. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו אף הוסיף כי הוא "דוגל בחילופי שטחים ואוכלוסיות. למה המשולש ואום אל פחם צריכים להיות חלק מישראל? למה אני צריך לסבסד את ראאד סלאח ולשלם שכר לחנין זועבי?", והוא קרא לחילופי שטחים ואוכלוסיות כחלק מפתרון הסכסוך הערבי – ישראלי. "הדבר אפשרי גם מבחינת החוק הבינלאומי".

בנוסף לחילופי השטחים והאוכלוסיות קרא שר הביטחון להסדר כולל עם העולם הערבי כולו, "שום הסדר בנפרד אינו פתרון" אמר.

"יש להפריד בין דת ללאום" אמר שר הביטחון בהקשר למשבר הרכבת והשבת, "אנחנו בעד הפרדה בין דת לפוליטיקה, למה צריך מועצות דתיות? כמו שבכל עירייה יש מחלקת תרבות, הנדסה ועוד, צריכה להיות מחלקה לשירותי דת ולא מועצה דתית", בנוסף אמר כי "אנו מתנגדים בתוקף לכפייה דתית ומאוד מכבדים את המסורת היהודית ואת מסורת ישראל – אנחנו דוגלים בעקרון שכל איש באמונתו יחיה. אשתי אישה דתית ואני לא שומר תורה ומצוות. חיפשנו ביו"ש ישוב מעורב – אני ביום שישי יושב סביב שולחן ויש הדלקת נרות אך למחרת אני יוצא לשחק טניס או לראות משחק כדורגל".

ליברמן אף דיבר על האיום האיראני וציין כי איראן ממנת את חיזבאללה ומחמשת אותו בנשק ובכסף, בנוסף ציין כי "השנה נערכה באיראן תחרות על הקריקטורה הטובה ביותר בנושא הכחשת השואה – לא ראיתי שהאיחוד האירופי יצא מגדרו ומחה על הדבר הזה", כאשר נשאל מה האיום הגדול ביותר על מדינת ישראל השיב ליברמן: "האיום הגדול ביותר על מדינת ישראל זה איראן – זה האתגר הגדול והאיום הגדול על ישראל".

לבסוף התייחס ליברמן לפינוי עמונה ואמר: "אין שום סיכוי להשאיר את עמונה במקום שבו היא נמצאת היום זאת מאחר ויש נגדה פסק דין חלוט. אנחנו מדינת חוק ונכבד את החלטת בית המשפט".

מטה המאבק עמונה בתגובה לדברי ליברמן: "שר הביטחון הרים דגל לבן של כניעה מול ארגוני השמאל הקיצוני והרשות הפלסטינית המנצלים לרעה את מערכת המשפט הישראלית כדי להגשים את שאיפתם להרס ההתיישבות ביהודה ושומרון. אנו קוראים לליברמן להתעשת ויחד עם ראש הממשלה ושאר מפלגות הקואליציה לחוקק את חוק ההסדרה כבר בפתיחת מושב הכנסת כדי למנוע את פינוי עמונה, עופרה, נתיב האבות ועוד אלפי בתים במעמד דומה בהתיישבות."

 

 

 

רינת ורדי

רינת ורדי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב