משנה כיוון? יו״ר מפלגת '', ח״כ , לא שלל אפשרות כי ימליץ על יו"ר מפלגת 'כחול לבן' לראשות הממשלה ואף הצהיר כי יכפה הקמת ממשלת אחדות שתכליתה לדחוק החוצה את הימין והחרדים.

בליכוד תקפו: "יצא המרצע מהשק: ליברמן אומר בפירוש שהוא מוכן ללכת עם לפיד וגנץ ולכפות הקמת ממשלת שמאל. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו".

בפוסט שפרסם הערב (מוצ"ש) בעמוד הפייסבוק כתב ליברמן: "בשבוע האחרון, על רקע הניסיונות מצד נתניהו למקד את הקמפיין בשאלה מי יהיה ראש הממשלה, נדהמתי לראות את התחרות הפרועה והמבישה שהתפתחה בין גנץ לנתניהו בשאלה מי יכנע ומי יוותר יותר לחרדים".

לדבריו הסוגיה הבוערת ביותר היא הרכב הממשלה הבאה. "בנסיבות שנוצרו – הקטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה, והאתגרים הביטחוניים הצפויים – תפקידנו לכפות על '' ועל 'כחול לבן' להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית: 'ישראל ביתנו' – '' – 'כחול לבן'. ממשלה שתשקף את רצון הרוב המוחלט של אזרחי מדינת ישראל".

עו"ד . צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

עוד הבהיר כי "המפלגה שתקבל את מרב המנדטים, נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה – בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר. לאחר גיבוש תקציב המדינה, הסכמות בסוגיות הביטחון וסיכומים בנושאי דת ומדינה תוקם קואליציה, ורק אחר כך מי שירצה, על בסיס קווי היסוד האלה, שיצטרף בשמחה".

'כחול לבן': "עדיף מאוחר מלעולם לא"

כזכור, לאחר פיזור הכנסת בעקבות אי הסכמה של ישראל ביתנו להיות חלק מהקואליציה אמר יו"ר הליכוד וראש הממשלה כי אביגדור ליברמן הוא כעת "חלק מהשמאל". ליברמן דחה את הטענות נגדו והציע למבקריו להיבדק אצל "פסיכיאטר מחוזי".

רק בשבוע האחרון דחה ליברמן בראיון לאתר Ynet את האפשרות לשבת בממשלה שתרכיב מפלגת של ח"כ ואמר כי "כחול לבן יוכלו להקים ממשלה רק עם הדובים בקוטב".

ב'כחול לבן' בירכו הערב על דברי ליברמן, אך לא שכחו לעקוץ: "אם ליברמן היה מגיע למסקנה הזאת לפני שהוא ומפלגתו הצביעו בעד פיזור הכנסת היו נמנעות מעם ישראל מיותרות. אבל כמו שאומרים בחוג הקוטב הצפוני – עדיף מאוחר מאשר לעולם לא. הדבר הנכון והנחוץ זאת ממשלת אחדות שתעבוד למען כלל אזרחי ישראל בהנהגת כחול לבן".

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי 'עוצמה יהודית', אמר בתגובה:  "עכשיו הכל מחודד בפני הבוחר – או ממשלת שמאל של גנץ-ליברמן, או ממשלת ימין של ביבי-בן גביר שאנחנו לשון המאזניים שלה. ליברמן שוב מוכיח שהוא עמוק בשמאל, וחסר כל עמוד שידרה אידיאולוגי: פעם הוא בימין פעם בשמאל, פעם נגד עודה, פעם מסתחבק עם טיבי, פעם שותף לחרדים ופעם מנסה לגזור קופה עליהם.

עוד  הוסיף כי "ליברמן מסוכן לישראל וברור שכדי שביבי יקים ממשלת ימין צריך בן גביר חזק ומספר נציגים של עוצמה יהודית בכנסת הקרובה. בימים האחרונים אני עושה לילות כימים כדי ליצור חיבורים בימין ולהציג בלוק טכני ענק שימנע אובדן קולות וניצחון אמיתי".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא