0:24 22/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליברמן: נכנס לתפקיד עם נעליים גבוהות

ליברמן: נכנס לתפקיד עם נעליים גבוהות

שר הבטחון החדש אביגדור ליברמן נכנס היום לתפקידו ונפגש עם פורום המטכ"ל. ליברמן התייחס לקודמו בתפקיד: "פעמים רבות חלקתי על דעתו, אך יש לו זכויות רבות ותרומה לא מבוטלת לביטחון ישראל"

לאחר מסדר קבלת הפנים שנערך הבוקר בקריה לשר הבטחון החדש אביגדור ליברמן, הוא נפגש אחר הצהריים  עם פורום מטכ"ל. ליברמן פתח את דבריו והתייחס לחשיבות צה"ל ותפקידו  "צה"ל ומפקדיו הם הקונצנזוס הרחב ביותר בחברה הישראלית וזהו הנכס הכי חשוב של הצבא. יש לשמור על הנכס הזה מכל משמר ולכן אין גוף מתאים ממנו להיות אחראי לא רק על כשירות מבצעית של חיילי צה"ל אלא גם על החוסן הלאומי".

לאחר שאמש הכריז כי הוא תומך ברעיון שתי מדינות לשני עמים, אמר ליברמן בפרישת משנתו המדינית: "בכלל, בחברה דמוקרטית עניינים של מלחמה ושלום חייבים לבטא את רצונו ותמיכתו של רוב גדול בעם ולא להסתמך על-חודו של קול מקרי בכנסת. כאשר יש התנגשות בין הערכים של שלמות העם או שלמות הארץ, שלמות העם חשובה יותר".

ליברמן ניסה להרגיע את האלופים מהאלום התקשורתי שסבב את מינויו לשר הבטחון. ואף דיבר על קודמו בתפקיד בוגי יעלון "אני רוצה להדגיש שאני מתכוון לעבוד כאן 24/7,  שאני מאמין בפרגמטיות מדינית ובעוצמה ביטחונית. אני בא לכאן בלי נעליים גבוהות ועם ראש פתוח. אני מודה לקודמי בתפקיד השר בוגי יעלון שפעמים רבות חלקתי על דעתו, אך יש לו זכויות רבות ותרומה לא מבוטלת לביטחון ישראל. אני מתכוון לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם הרמטכ"ל, גדי איזנקוט ועם המטה הכללי, ואני בטוח שיחד נשמור כולנו על ביטחונם של אזרחי ישראל".

בוגי יעלון כתב היום בטוויטר שלו כי התקשר לליברמן ואיחל לו הצלחה. לאחר הנתק שהיה בין השניים עקב החילוף במשרד הבטחון. בנוסף השניים קבעו פגישת חפיפה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטה האו"ם בארמון הנציב. צילום: תנועת רגבים

המדינה תאפשר לאו"ם בנייה בלתי חוקית בארמון הנציב

"מקור ראשון": רה"מ נתניהו ומזכ"ל האו"ם גוטרש סיכמו כי העבודות במתחם יימשכו תוך תיאום עם ישראל. לשכת רה"מ: "האו"ם נהנה מחסינות, לכן פעלנו במישור הדיפלומטי"