בעקבות הביקורת הנוקבת שנשמעת לאחרונה מפי ושרים כנגד בצה"ל ובהם מתאם פעולות הממשלה האלוף , בעקבות פרסום אישור תוכניות הבנייה בקלקיליה – הנחה אביגדור את אנשי לשכתו לסנן את האישורים להזמנת אנשי לוועדות הכנסת השונות. זאת משום שלטענתו חברי ושרים מבקרים ואף תוקפים בוועדות אנשי בכירים, בעוד להם אין יכולת להגיב להאשמות כלפיהם, מתוקף תפקידם. כך פורסם ב-360.

שר הביטחון אביגדור ליברמן בפתח ישיבת ועדת חוץ וביטחון. צילום: יונתן זינדל פלאש 90
"כל מי שיש לו טענות או , שיפנה אותן אליי ולא לצבא". שר הביטחון אביגדור ליברמן בפתח ישיבת ועדת חוץ וביטחון. צילום: יונתן זינדל פלאש 90

 

בהודעה שהוציא בחודש שעבר, טען ליברמן כי " וחברי כנסת מנצלים את העובדה שלובשי המדים אינם יכולים להגיב להם, ומרשים לעצמם, מטעמים פוליטיים צרים, להסית נגד מפקדי צה"ל. שום אחריות לאומית או שיקול דעת. מפקדי צה"ל ממלאים אחר הנחיות הדרג המדיני. מי מבין השרים וחברי הכנסת שלא מסוגל להתמודד עם זה ומעדיף לגלגל את האחריות כלפי מטה באמצעות הסתה פרועה ומסוכנת, גורם נזק לצה"ל, לחיילים ולמפקדים".

עוד הזהיר אז שר הביטחון, כי "זו תופעה חמורה ומסוכנת, הפוגעת בביטחון הלאומי של מדינת ישראל. צה"ל הוא של כולנו, ומפקדי צה"ל עושים לילות כימים כדי לאפשר לכולנו להמשיך בשגרת חיינו. כולל לאותם שרים וחברי כנסת שאיבדו כל רסן, וכדי להרוויח קולות בפריימריז, מוכנים לפגוע באופן פומבי בצה"ל ובמפקדיו היקרים לנו כל כך". הוא פנה לחברי הכנסת בקריאה להפסיק את התופעה ואמר: "יש לנו צה"ל אחד, ואין לנו מפקדים ורמטכ"ל טובים, ראויים ומחויבים יותר. כל מי שיש לו טענות או ביקורת, שיפנה אותן אליי ולא לצבא".

כעת עבר ליברמן לצעדים מעשיים וכאמור, הנחה שלא לאשר הגעת אנשי צה"ל לדיון בוועדה מסוימת, באם הבקשה נעישתה על ידי חבר כנסת או שר שביקר אותם קודם לכן.

 :עוד באותו נושא