אביגדור . צילום: פלאש90

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום להתבטאויות השונות סביב חשיפת הפרטים אודות תקיפת הכור הגרעיני בסוריה ב-2007 ואמר כי הוא מביע חרטה על ההחלטה לאשר לצנזורה את פרסום המידע. כך לפי "הארץ".

שר הביטחון השוהה בימים אלו באפריקה אמר כי "אנשים פרצו את כל המחסומים ופשוט משלשלים חופשי מידע שחלקו עלול לגרום פגיעה קשה בביטחון ישראל". עוד לפי "הארץ", ליברמן כינה את התגובות: "מלחמת הקרדיטים וגל ההשמצות ההדדיות" ואמר כי הדבר "מבייש".

עוד דווח כי שר הביטחון הבהיר שכאשר ישוב לארץ יערוך בחינה של מדיניות הצנזורה הנוכחית כלפי ספר אותם מפרסמים גורמים לשעבר במערכת הביטחון.

ראש לשעבר , צילום: חיים צ"ח, לע"מ

מוקדם יותר היום כינה ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו את בניית מתחת לעיניה של ישראל – "כישלון מהדהד". לדבריו, "צוות של לוחמים של המוסד הצליח להביא מודיעין. ובזכות המידע הזה ורק בזכותו מדינת ישראל היה לה את הידע שאפשר ואת והידע שיש בכלל כור בסוריה".

פרדו הסתייג מעיתוי הסרת איסור הפרסום ואמר: "אני לא בטוח שהיה חיוני לצאת עם פרסום המבצע כעת. זה מבצע שהיה והבעיה במבצעים מוצלחים שהדיאלקטיקה היהודית והישראלית מנסה לקחת הצלחה ומתחילה מלחמת אגואים יוצאת דופן. כל אחד מנסה לגמד את חלקו של השני. אני חושב שרה"מ דאז עשה עבודה יוצאת מן הכלל בהנהגת המדינה והבאת היכולת למימוש ברגע הנכון".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.