בישיבת הסיעה שהסתיימה לפני מספר רגעים, הודיע שר הביטחון אביגדור ליברמן כי משרד הביטחון ישלם את עלויות הוצאותיו של החייל יהודה הישראלי.
"המנהל האזרחי לא יפריע לעבודות השיפוץ של הבית. תמיד יש ועדת חריגים. ואם צריך עזרה בתקציב – נבדוק מה אפשר לעשות", אמר ליברמן.

הודעה זו של שר הבטחון הגיעה לאחר התגייסות יוצאת דופן של אזרחי ישראל. כמעט 8157 איש כבר תרמו ועד כה נאספו כ-1,493,259 שקלים למען בניית מבנה מיוחד עבור יהודה הישראלי. מעל פי שניים מהמקסימום שציפו להגיע אליו – 600,000 שקלים. הישראלי שנפצע אנושות במהלך צוק איתן ב"יום שישי השחור" מרסיס רקטה של חמאס כאשר היה בכוח שניסה לחלץ את סגן הדר גולדין מחטיפה במנהרה.

לאחר תהליך שיקום ממושך מפציעתו הקשה, רופאיו קבעו לאחרונה כי הוא כשיר לחזור לביתו, אך הדבר נמנע ממנו כאמור בשל סירוב המדינה לממן את המבנה שלו הוא זקוק. בשל מגוריו ביישוב עפרה שמחוץ לקו הירוק.

 

הישראלי הדסטארט 6.6

 

על הקריאה ברשת לסייע להישראלי, אמר ליברמן: "אני יכול להגיד לכם שמבחינת משרד הבטחון אז באותם הימים שחייל שוהה מחוץ לבי"ח תל השומר, משרד הבטחון הודיע למשפחתו שהוא לוקח על עצמו את כל השהות בבית מלון עבורו ועבור אביו, שזה כ-570 אלף שקל בעלות שנתית".

"משרד הביטחון נושא בכל ההוצאות וגם לגבי בניה של אותה היחידה עבור יהודה", אמר ליברמן והוסיף "דיברתי עם פולי מרדכי, מתאם הפעולות בשטחים, וביקשתי מועדת חריגים במשרד הבטחון לדון פעם שניה בבקשתו לבנות יחידה עם נגישות מתאימה, וגם הנחתי אותו שלא יפריעו לאותה עבודת בניה שתחל בקרוב. ואם גם נרגיש שחסר כסף אז גם שם אנחנו נמצא את הפתרונות. אבל כרגע, לפחות לצורך השהות מחוץ לבית שעדיין לא בנוי, יש אפשרות למימון מלא של משרד הבטחון וגם לגבי כל הצד הבירוקרטי, ההיתרים – אנחנו מטפלים ואין שום כוונה להפריע למהלך הבניה ברגע שהיא תתחיל".

ליברמן בישיבת הסיעה
ליברמן בישיבת הסיעה

 

על השאלה מה נשתנה מאז תשובת משרד הבטחון שלא מעבירים תקציב לבניה כי אי אפשר לתת התר חוקי ענה ליברמן כי "כמו תמיד יש ועדת חריגים. ישנם תקדימים וכשיש קצת רצון טוב אז תמיד אפשר למצוא את הפתרונות ואני בטוח שנחפש את הפתרון הנכון. ובכל מקרה אין לי כוונה להפריע למהלך הבניה ויקח קצת יותר קצת פחות אבל בסופו של דבר מדובר במקרה הומניטרי נטו ולא מדובר פה בשום דבר אחר. זה לא מאחז בלתי חוקי זה לא התרסה זה צורך הומניטרי ממדרגה ראשונה אנחנו מחויבים לכל חייל וחייל ולכן הפתרון ישנו וגם כיום הם רשאים לבנות בלי הפרעה וגם לגבי כרגע שהות מחוץ לבית, לא יבנו בכל מקרה ביום אחד הכל משרד הבטחון לוקח על עצמו".

עד כה לא היתה כל פניה ממשרד הבטחון למשפחה.

 

"מציע לבנט להירגע"

ליברמן הגיב בישיבת הסיעה של ישראל ביתנו גם להתנגדות של בנט לכניסתו לממשלה ואיומיו: "מציע לידידי נפתלי בנט להרגיע", והוסיף: "מי שלא יכול להתאפק שיילך לאותו ניתוח של פתיל קצר, אני ממליץ לו לפנות לאותו רופא. אנחנו זקוקים לעבודה משותפת עכשיו".

"אנחנו כרגע פחות זקוקים להצהרות", אמר ליברמן על בנט, תוך שהוא רומז כי הוא מעוניין בהרחבת הממשלה "אנחנו זקוקים לעבודה משותפת, מסונכרנת, מתואמת ,שקטה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20