No Tag To Print

קורונה
צילום: דוד כהן, פלאש 90

"ליברמן מסלף את דברי הראשון לציון"

תגובות נסערות במערכת הפוליטית לדברי הראשל"צ הרב יצחק יוסף על עולי ברית המועצות

היום פורסם כי בכנס רבנים בשבוע שעבר תקף הראשל״צ הרב יצחק יוסף את העולים מברית המועצות שאינם יהודים.  ״העלו לפה מסות של גויים גמורים שמצביעים למפלגות אנטי דתיות. הם שונאי דת קומוניסטים שהולכים למנזר. כל מה שהעלו אותם לארץ כדי שיהיה משקל נגד החרדים״.

במהלך נאומו תקף גם הרב יוסף את הרב חיים אמסלם, חבר כנסת מטעם ש"ס בעבר ומי שהתמודד במספר רשימות לכנסת, שמגייר כיום במסגרות פרטיות: ״יש איזה רב אחד פה בארץ שהיה פעם ח״כ. הוא נסע לברזיל וגייר שם 400 גיורים כמו סרט נע. הוא לקח איתו עוד אחד. שלחתי מכתב מיד לברזיל שכל הגיורים שעשה האדם הזה לא כשרים״.

תגובות סוערות נרשמו הבוקר לדברי הרב יוסף, בראשם זו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "זה לא הרב הראשי לישראל זה המסית הראשי לישראל".

בתנועת ש"ס אמרו בתגובה: "כל רצונו של ליברמן הוא להביא לסיום כהונתו של נתניהו כראש ממשלה מתוך שנאה אישית ונקמה שמעבירה אותו על דעתו ולכן הוא מנסה לקושש קולות ולהיבנות מיצירת פילוג וקרע בעם ישראל.
ליברמן מסלף ביודעין את דבריו של הראשון לציון הרב יצחק יוסף, שהתייחס לקבוצה של העולים הלא יהודים שלצערנו הולכת וגדלה בגלל הפרצה של ״סעיף הנכד״ בחוק השבות. הרב יצחק יוסף לא אמר חלילה מילה אחת כנגד אחינו ואחיותנו היהודים, עולי רוסיה, שהביאו ברכה עצומה למדינת ישראל ושמרו על יהדותם ודתם למרות הקשיים הגדולים במשך עשרות שנים".

סגן שר הבריאות ויו”ר יהדות התורה ח”כ יעקב ליצמן אמר בתגובה: "האיש האחרון שיכול לדבר ולהטיף לאחרים על הסתה הוא אביגדור ליברמן. האדם שמאז זיהה את ההסתה והשנאה כמנוע לגריפת קולות, אינו מפסיק ללבות אש בין האוכלוסיות, לשסע בין המגזרים ופועל בזדון ובחוסר אחריות ציבורית, על מנת לפלג ולפגוע במרקם העדין שבין הציבורים השונים בישראל. מול דמעות התנין של ליברמן ואנשיו על הסתה ושנאה כלפיהם כביכול, יש לומר טלו קורה מבין עיניכם. אלו אנשי ריב ומדון שבגללם קבוצות מיעוט כמו הציבור החרדי ונציגיו, מתמודדים עם מתקפות שנאה והסתה שלא יתוארו ושאינן מתקבלים על הדעת בחברה מתוקנת".

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין מסר: "העולים מברית המועצות הם חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית. הגשמנו בגופנו את חלום שיבת ציון, ואי אפשר לדמיין את מדינת ישראל בלי תרומתה העצומה של העלייה מבריה"מ. גם בתקופת בחירות אין מקום לשיח פסול של שנאה ופילוג. צום עשרה בטבת, יום הקדיש הכללי, הוא תזכורת עבורנו: כוחנו באחדותנו".

ממרכז ליב"ה נמסר בתגובה למתקפות על הרב יוסף: "הפירצה ההיסטורית והמעוותת בחוק השבות היא זו שמאפשרת להכניס לארץ אלפי גויים בשנה וגורמת לבעיות רבות בגיורים ובשאר ענייני היהדות במדינה.
לא יאמן שכאשר הראשון לציון, שכבר שנים מוסר את נפשו ויושב על מדוכת הגיורים, בהמשך לאביו מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל שמסר נפשו על כך, מביע את עמדתו התורנית וההלכתית ביחס לאותה העלאה סיטונאית של גויים, קמים כל המתחסדים כנגדו ועוד מעוותים את דבריו כאילו דיבר על כל העולים מחבר העמים, כולל אלו היהודים".

 

It is not Android