הקימו מפלגות אחרות. השרים ליברמן, שקד ובנט. צילום: פלאש 90

בתגובה לאישור מתווה הפשרה, אמר הערב שר הביטחון : ""מילה זו מילה! המתווה עליו עמדנו לכל אורך הדרך התקבל במלואו:‬ ‫1. ישראל ביתנו תצביע נגד חוק ההשתמטות. ‬ ‫2. עד לתחילת מושב הקיץ יגבש הצוות המקצועי במשרד הביטחון את הצעת החוק, שעל בסיסה תגובש הצעת חוק ממשלתית.‬‫3. החקיקה בנושא דת ומדינה תוקפא. נמשיך לעמוד על שמירת הסטטוס קוו."

בתגובה להשגת הפשרה, אומר השר : "לפעמים אנחנו צריכים להיות המבוגר האחראי ואנחנו שמחים לעשות את זה. ישבנו עם כל מרכיבי הקואליציה ופתרנו את כל החיכוכים".

בנט הוסיף: "לא היינו לבד במאמץ, הרבה אנשים היו עם ראש אחראי של שיקול דעת ועם הבנה שלא טוב למדינת ישראל ללכת לבחירות שנתיים לפני הזמן".

סגנית שר החוץ על פתרון משבר הבחירות: "פתרון המשבר הזה הוא הדבר הנכון למדינת ישראל, שצריכה יציבות שלטונית. הציבור אומר בכל סקר שזאת הממשלה שהוא רוצה לראות גם אחרי הבחירות, ולכן הדבר ההגיוני והטוב לעשות הוא להמשיך להנהיג את העם בדרך בה בחר."

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם-רפאלי: "בחירות בשלב הזה היו מגדילות את כוחה של הבית היהודי, אבל הציבור לא יסלח למי שיפרק ממשלת ימין ללא סיבה מוצדקת. אני מברכת על כך שהמערכת הפוליטית יצאה מהסחרור המיותר שנבע כל כולו מפייק משבר. מדפי ההיסטוריה של מדינת ישראל נחסך פרק הזוי על בחירות ללא סיבה. ממשיכים לעבוד."

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.