3:59 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליברמן: "מיגון העורף בצפון לוקה בחסר בהשוואה לדרום"

ליברמן: "מיגון העורף בצפון לוקה בחסר בהשוואה לדרום"

שר הביטחון במפגש מיוחד עם ראשי רשויות בצפון: "פערי המיגון בצפון קריטיים, מאכזב שהממשלה לא מממשת החלטות שהיא קיבלה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן נפגש הבוקר (ג') עם ראשי הרשויות הגדולות באזור הצפון. ליברמן קרא לראשי הרשויות לדרוש את מימוש החלטת הממשלה למיגון העורף (החלטה 2025), שהתקבלה בשנת 2014 וטרם מומשה עד היום. לפי החלטה זו, תקצה הממשלה בכל שנה, ולמשך עשר שנים, כ-150 מיליון ש"ח לסגירת פערי המיגון ברחבי הארץ, בדגש על יישובי הצפון.

שר הביטחון ליברמן. צילום: הלל מאיר TPS
שר הביטחון ליברמן. צילום: הלל מאיר TPS

 

"אנחנו עוסקים בעניין שהוא 'נטו חיים'. מבחינתי הדבר המאכזב ביותר הוא שהממשלה אינה מממשת החלטות שהיא קיבלה", ביקר ליברמן את הממשלה, והמשיך: "מאז קבלת ההחלטה משרד האוצר מטרפד את מימושה משיקולים לא ברורים, וזאת למרות הצורך הברור בחיזוק הצפון ולמרות שעבודת המטה והתכניות המפורטות הושלמו".

שר הביטחון אמר במפגש כי "מיגון העורף בצפון לוקה בחסר באופן משמעותי בהשוואה לדרום הארץ, אך גם בדרום אנו נתקלים בקשיים תקציביים רבים בהקמת המכשול. הגיע הזמן שנתייחס למיגון העורף ברצינות. אחרת זו תהיה בכייה לדורות. זו גם אחריותכם, ראשי הרשויות, לדרוש את מימוש החלטת הממשלה. הצפון חייב לקבל חיזוק משמעותי בכל נושא המיגון והגנת העורף".

ליברמן ציין כי בשנה וחצי האחרונות, פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית (רח"ל), יחד עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה, עשו קפיצת מדרגה גדולה במוכנות לחירום וכן בתחום המיגון. עם זאת, לדבריו, ללא תקציב רב- שנתי לא ניתן יהיה לממש את התכניות. ראשי הערים והרשויות האזוריות בירכו על המפגש הראשון מסוגו שיזם שר הביטחון, במטרה להציף פערים ובעיות בנוכחות כל גורמי המקצוע הרלוונטיים.

 

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

היום-ישי

"בניית מתקני השהייה למסתננים – זכות גדולה"

שר הפנים לשעבר אלי ישי התראיין להיום הזה והתייחס לביקורת על מתקני השהייה: "שמח על הזכות שנפלה בחלקי להציל את מדינת ישראל מפני מליון מסתננים"