1:03 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליברמן: "מונעים הברחת נשק להשמדה המונית"

ליברמן: "מונעים הברחת נשק להשמדה המונית"

שר הביטחון נפגש עם שגרירי האיחוד האירופי בישראל והתייחס למתקפות חיל האוויר במדינה השכנה: "פועלים קודם כל בכדי לשמור על ביטחון אזרחינו"

שר הביטחון אביגדור ליברמן, נפגש היום (ד') בצהרים עם שגרירי האיחוד האירופי בישראל ושוחח עימם על יחסי ישראל ואירופה ועל הסוגיות המשותפות העומדות על הפרק.

בפגישה התייחס ליברמן לנעשה בסוריה, ואמר כי ״אנו פועלים קודם כל בכדי לשמור על ביטחון אזרחינו ולהגן על ריבונותנו ומנסים למנוע הברחת נשק מתוחכם, ציוד צבאי ונשק להשמדה המונית מסוריה לחיזבאללה. אין לנו כוונה להתערב במלחמת האזרחים בסוריה אך כשאני נשאל, פעם אחר פעם, מהו האופי של הסדר עתידי אפשרי בסוריה אני חוזר ואומר שעמדתי היא שלא משנה איזה הסדר יהיה בסוריה – בכל מקרה האיראנים ואסד חייבים להיות מחוץ לסוריה ולא יכולים להיות חלק מן ההסדר״.

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

כזכור, הלילה הותקף נמל התעופה הצבאי בדמשק. עד כה איש בישראל לא נטל אחריות על הפעולה, וגורם צבאי בכיר אף אמר לערוץ 20 כי חיל האוויר הישראלי אינו זה שביצע את ההפצצה.

שיתוף פעולה בין חמאס ודאעש

השר ליברמן אמר לשגרירים כי בחודשים האחרונים רואים שיתוף פעולה הולך וגובר בין חמאס לארגון המדינה האיסלאמית בסיני. ״בעולם של היום ברור שאי-אפשר לסמוך על הקהילה הבינלאומית, וכל מדינה צריכה לסמוך רק על עצמה״, אמר השר ליברמן.

בנושא הפלסטיני אמר השר ליברמן לשגרירים, כי זה לא ריאלי ובלתי אפשרי להגיע להסדר קבע בין ישראל לפלסטינים בשנים הקרובות, וזאת בעיקר לאור עמדותיו הקיצוניות של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. ״לכן, הרעיון של הסדר קבע יידחה לפחות בכמה שנים ובינתיים צריך לאפשר חיים נורמליים ביהודה ושומרון גם ליהודים וגם לפלסטינים. היום כבר ברור שההתנחלויות אינן מכשול לשלום ושהסכסוך הישראלי פלסטיני הוא אינו המוקד או הסיבה לאי-היציבות במזרח התיכון, אך למרות זאת מנהיגי אירופה ממשיכים להתייחס להתנחלויות בתור הבעיה הכי גדולה בעולם.

"בכל יום נהרגים לפחות חמש מאות אנשים במזרח התיכון, מדרום סודן עד עיראק, זה הרבה יותר חמור וחשוב ממה שקורה בעמונה אבל לזה לא רואים אזכור בתקשורת האירופאית״ אמר השר ליברמן לשגרירים והוסיף כי ״גם העובדה שאתם ממשיכים לדבר כל הזמן על ההתנחלויות זו צביעות. אני מחכה שתתחילו לדבר על צפון קוריאה ועל הטילים הבליסטיים של אירן״.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים