No Tag To Print

טראמפ ונתניהו בפגישתם בספטמבר האחרון. צילום: אבי אוחיון, לע"מ
השר ליברמן בביקורו בעוטף עזה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן ביקר בעוטף עזה: "מוכנים לכל תרחיש"

שר הביטחון ביקר בעוטף עזה, התייחס להתפרעויות בגדר, לסיכוי לפרוץ מלחמה ולאיומים מטהרן: "אנו מוכנים לתרחיש רב זירתי, לא זוכר מוכנות כזאת"

השר ליברמן בביקורו בעוטף עזה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן, ביקר היום בעוטף עזה היום, התייחס להתפרעויות בגדר הגבול בחסות חמאס והגיב לאיומים מצד איראן.

ליברמן פתח במחמאות לצה"ל: "הרגע סיימנו סיור באזור קרני בגזרה הצפונית. זה שעברנו את כל חגי ניסן, למעשה מפסח עד יום העצמאות, בשקט, ברוגע, בביטחון, זה הישג עצום של פיקוד הדרום. מגיע שאפו לכל חיילינו שעשו פה עבודה גם בחגים ימים כלילות תרתי משמע, ואפשרו לעם ישראל לחגוג בשמחה ובביטחון".

"אנחנו מנהלים פה קרב עיקש וזה כבר השבוע הרביעי, שבת רביעית. עם כל הגיבוי של צה"ל, של הרמטכ"ל, של ראש אמ"ץ, יודעים להבין בצד השני שיש פה צבא נחוש, מיומן, שמאחוריו יש עם נחוש שמגבה את הצבא וגם כאן יש תושבי עוטף עזה נחושים שמוכנים לתת את כל אורך הנשימה לצבא ואת השילוב הזה אי אפשר לנצח. חבל להם על הזמן, חבל להם על בזבוז המאמץ. אני מצפה שתושבי עזה ייקחו את גורלם בידם ושלא חמאס יוליך אותם שולל".

השר ליברמן בביקורו בעוטף עזה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

על האירועים הצפויים בימים הקרובים והאיומים המתגברים: "מה שראינו בארבע השבועות האלה שבכל שבוע יש פחות ופחות אנשים מצד אחד, ומצד שני יש הרבה יותר פעולות טרור, הרבה פח"ע, אני מניח שלקראת הערב צה"ל יפרסם את כל הנתונים אבל יש יותר ויותר פח"ע ואנחנו יודעים להסתדר גם עם הפגנות אלימות, גם עם פעולות חבלה וגם עם איומים ומי שמאיים בסופו של דבר יפסיד".

על האיומים מצד ההנהגה האיראנית שאמרה הבוקר כי טהרן מוכנה לתקוף את ישראל: "את האיומים הללו אנחנו שומעים כבר הרבה מאוד שנים, אנחנו לא מתרגשים ואני מציע לכל אלו בגבול הצפוני באמת לחשוב היטב מה הם עושים. ממש לא כדאי להם לנסות את צה"ל ולא את מדינת ישראל ואנחנו מוכנים לכל תרחיש, מוכנים לתרחיש רב-זירתי. מעולם אני לא זוכר כזו מוכנות ונכונות גם בצבא וגם בקרב עם ישראל".

על השאלה האם חשש להגיע אחרי הסרטון שפרסם הג'יהאד האסלאמי בגבול, ובו נראים צלפים המכוונים נגדו כוונת: "אתה רואה שהגעתי לכאן והגעתי אפילו בלי שכפ"ץ, אני סומך על צה"ל כמו שכולם סומכים על צה"ל ובעיקר אני מסתכל פה על אזרחים ואז אני מבין עד כמה כולם פה מוגנים ומרגישים בטוח, גם טיול הסוסים, עכשיו ראיתי את עבודות הגדר נמשכות וגם אנשים שמעבדים את השדה עד המילימטר האחרון".

השר ליברמן בביקורו בעוטף עזה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

על הסיכוי לפרוץ מלחמה בקרוב: "אנחנו לא מחפשים מלחמה, להיפך, אנחנו מחפשים שקט, רוגע, ביטחון אבל אם מישהו זומם מלחמה דמו בראשו. לא יודע אם מישהו זומם מלחמה אבל אנחנו רגועים וכמו שאמרתי אנחנו מתכוננים לכל דבר".

על טרור עפיפוני התבערה: "יש פה הרבה טרור ומשתמשים בכל מיני כיסויים למיניהם, גם בעיתונאים, גם באנשי הסהר האדום בכל מיני ניסיונות, אבל מה שרואים בוודאות, עכשיו הסתכלנו במשקפת וראינו את האנשים שנמצאים בחזית, חלקם כבר זוהו כפעילי חמאס, כפעילי ג'יהאד, מה שטוב לראות זה שהציבור פחות ופחות נענה לקריאת חמאס ואתה רואה פשוט פעילים מקבלי משכורת שבאים על אזרחי אבל מתחת לבגדים האזרחיים יש נשק והכוונה היא כוונת טרור, חבלה וכך הלאה".

על רמת ההשפעה של המסרים הישראליים לתושבי הרצועה: "אני מסתכל על העובדות, גם על כמות האנשים שמגיעים לכאן, אנחנו עוקבים אחרי הרשתות החברתיות ואחרי התקשורת בערבית הפנים עזתית, אני חושב שהמסר כן מחלחל וברור שאנשים פחות ופחות מתלהבים לנוכח הנחישות שלנו להגיע לכאן, ומכל אלו שמגיעים 90% הם מקבלי שכר מחמאס והמשפחות שלהם שפשוט מכריחים אותם להגיע לכאן ולא באמת תושב מן השורה".

It is not Android