אחרי שהחליט לפתוח הבוקר (ד’) מחדש את , שר הביטחון, , פנה הבוקר (ד’) ישירות לתושבי , באמצעות עמוד הפייסבוק “” השייך למתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון. “בשבוע שעבר הנחית צה”ל מכה קשה על יעדי ברצועת ”, נכתב בפוסט בערבית. “לצערי, רק אחרי שמחקנו את בניין מטה ביטחון הפנים של ורק אחרי יום שישי אלים על הגדר, שבו נהרגו שלושה ונפצעו עשרות אנשים, השתרר שקט בגבול עזה. ארבעת הימים האחרונים היו השקטים ביותר מאז 30 במרץ השנה”.

הפוסט של ליברמן בעמוד הפייסבוק “אלמונסק”. צילום מסך מתוך פייסבוק

ליברמן הסביר כי הוא “מבדיל בין הנהגת חמאס לבין תושבי עזה מן השורה” ולכן החליט לפתוח את מעבר כרם שלום ולהרחיב בחזרה את מרחב הדייג לתשעה מייל, “כמסר ברור לתושבי הרצועה: שקט משתלם ואלימות לא משתלמת”.

לדבריו, “לתושבי עזה יש מה להרוויח כשאזרחי נהנים משקט וביטחון, ומה להפסיד כאשר השקט מופר. תושבי עזה צריכים להבין שמדינת היא לא הבעיה אלא הפתרון. הבעיה היא הנהגת חמאס שמשתמשת באזרחים כתחמושת חיה וכמגן אנושי”.

שר הביטחון המשיך במסר שלו לתושבי הרצועה: “אני רוצה להזכיר לכם שלפני תהליך אוסלו, כ-90 אלף עזתים עבדו במדינת ישראל וכ-80 מפעלים פעלו באזורי התעשייה ארז וקרני. אנו מקווים בשבילכם, תושבי עזה, שכל תקציבי חמאס והקהילה הבינלאומית יופנו לרווחתכם ולפיתוח הרצועה, במקום לטרור. לעזה יש פוטנציאל להפוך לסינגפור של המזרח התיכון. זה יהיה טוב לתושבי עזה, זה יהיה טוב לישראל ולאזור כולו”.

באשר להצעות למיניהן להסדרה ארוכת טווח, מסר השר ליברמן כי “כולן חייבות לכלול קודם כל הסדרה בנושא השבויים והנעדרים – אבל מה שיקבע בסופו של דבר זה לא ההצעות אלא המציאות בשטח” ואיים: “שלאף אחד לא יהיו שום ספקות: אנחנו נעשה הכל כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל ואם חמאס יפנה שוב לאלימות, נגיב מיד ובצורה קשה בהרבה מכל הפעמים הקודמות”.

שר הביטחון אביגדור ליברמן בכרם שלום. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

נזכיר כי לוחמי האש בגזרת עוטף עזה פעלו אתמול (ג’) לכיבוי שריפה באזור נחל עוז שהציתו מחבלים מעזה באמצעות בלון תבערה. זר בלוני תבערה נוסף נחת בתלמי אליהו שבמועצה האזורית אשכול. הבוקר נפתח מעבר כרם שלום לפעילות מלאה ויעברו דרכו 800 משאיות אל תוככי הרצועה. גם מרחב הדיג ברצועת עזה יורחב לתשעה מיילים ימיים.

בין המשאיות שייכנסו לרצועה נכללות משאיות עמוסות מלט, אגריגטים לבנייה, ברזל, מזון, ציוד רפואי, תרופות ועוד. אף אחד מהתיאומים שהוגשו לכניסה לא סורב. את הדרך החוצה מהרצועה, יעשו משאיות עמוסות בלוני גז, פריטי הלבשה ודולבים.

המשאיות במעבר כרם שלום הבוקר (ד’). צילום: פלאש 90

 

לאה גולדין: “מתנהלים כאילו חיילים הם כוסות חד-פעמיות”

בראיון ל’חדשות הלילה’ אמש (ד’), האשימה לאה גולדין את ממשלת ישראל בהפקרת בנה – הדר הי”ד: “ זו מילה שבשבילנו היא סדין אדום. הדר נהרג בהפסקת האש”. לדבריה, בממשלה “ממשיכים להתנהל כאילו חיילים הם כוסות חד-פעמיות, כולם צריכים להתעורר”.

“סדין אדום”. לאה גולדין בדיון הוועדה לביקורת המדינה, צילום: הדס פרוש, פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.