"מה שמפריע לי זו השמחה לאיד שראש הממשלה במצוי בחקירות. ברגע שראש ממשלה מתפטר – זו דרמה פוליטית שאי אפשר לחזור ממנה. דין נתניהו לא כדין בוזגלו ולא כדין ליברמן. במקרה שמגישים כתב אישום – אני אמליץ לו להישאר בתפקיד ולנהל את המשפט מתוך המעמד של ראש הממשלה". כך אמר היום (שבת) אביגדור ליברמן, שר הביטחון, בראיון לערוץ 2.

שר הביטחון העניק גיבוי מלא לראש ממשלה ואמר כי אין להשוות בין החקירות של נתניהו לבין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. "התקדים של אולמרט לא נכון, דין ראש ממשלה הוא דין אחר לגמרי. אני יוצא מתוך ההנחה שאפילו לראש הממשלה שמורה חזקת החפות", אמר ליברמן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ליברמן עומד לצידו של נתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"פטפטת מיותרת של שרים"

במקביל, ליברמן שלח עקיצות לשרים יואב גלנט ונפתלי בנט. השר גלנט אמר לאחרונה לראיון בגל"צ כי מערכת הביטחון צריכה להיות דרוכה לקראת האביב, ליברמן הגיב: "מדובר בפטפטת מיותרת של שרים. אני לא יודע מאיפה הם לוקחים את התאריכים האלה". בהמשך הדגיש ליברמן: "כשנוגעים בביטחון, שלושת מילות המפתח הן: עוצמה, אחריות ושקט. זה המפתח".

לדבריו, צה"ל יגיב בחומרה במידה וכוחות האויב יפתחו חזית. "מה שברור – המערכה הבאה לא תהיה 'צוק איתן'. אם כבר גוררים אותנו לעימות – ואין לנו שום כוונה ליזום הרפתקה בצפון או בדרום – נכה בעוצמה החזקה ביותר. נלך בכל הכוח, לא להשאיר אבן על אבן מכל התשתיות. קודם כל זה תלוי בהגדרה שמגבשים לפני שיוצאים למבצע – צריך להגדיר באופן ברור מהי המטרה".

יצטרפו לגוש גדול? ליברמן ובנט פלאש 90
ליברמן ובנט. צילום: פלאש 90

בהמשך, השר ליברמן עקץ במרומז את שר החינוך נפתלי בנט בהקשר להדלפות מדיוני הקבינט שהגיעו לתקשורת. "כל מי שמדליף מדוח חסוי של מבקר המדינה או מישיבות קבינט – עושה דבר שלא ייעשה. בטח ובטח כשהסיבה היא פוליטית. זה דבר שלא ייעשה.  לפני המבצע הבא, אנחנו נגדיר בצורה ברורה בקבינט – לא בתקשורת – מהי המטרה של המבצע".

תשובות מעורפלות על משפט אזריה, התנגדות לחוק ההסדרה

בתוך כך, שר הביטחון ליברמן נשאל על משפטו של אלאור אזריה, לוחם כפיר שחיסל מחבל והורשע בהריגה. ."כולנו מחכים לגזר הדין, אבל הייתי מציע למשפחת אזריה לפנות לאלוף פיקוד מרכז אחרי גזר הדין ולבקש להמתיק את העונש. יש לכך תקדימים".

השר ליברמן אמר על הפגישה בין מח"ט כפיר לצ'רלי אזריה כי היא נעשתה בעקבות "כוונות טובות" של המח"ט. לטענתו, "שום דבר לא מצדיק את המעשה" של הקלטת השיחה.

יישלח למאסר? צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
אלאור אזריה. שר הביטחון שכח אותו? צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עוד אמר השר כי חוק ההסדרה "מזיק להתיישבות". ליברמן אמר: "לחוק ההסדרה אין שום קשר להתיישבות. להיפך. יש כאן פגיעה בהתיישבות ומנגד חיזוק המערכת המשפטית. אותם אנשים שאומרים אחרת מוליכים שולל את המתיישבים ביהודה. זו דוגמא קלאסית לאנשים שמוכנים להקריב אינטרסים לאומיים לטובת אינטרסים אלקטורליים. הימין השפוי חייב להחליט מה הוא רוצה – תוצאות או סיסמאות?".

אלעד שור

אלעד שור