בעוטף . צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

אביגדור ליברמן הזהיר הבוקר (ו') את ראשי ארגון הטרור מהסלמת המצב.

"עברנו את חודש חגי תשרי בדיוק כפי שתכננו, ללא התלקחות ותוך גביית מחיר כבד מהמתפרעים בגבול עזה. 'אחרי החגים' הגיע. ואני אומר לראשי החמאס: 'קחו את זה בחשבון'", אמר ליברמן.

חבר ועדת החוץ וביטחון, ח"כ , קרא למערכת הביטחון להפסיק להכיל את פעילות חמאס: "איננו חפצי מלחמה, אך הגיע זמן תגובה! אחרי למעלה מחצי שנה שצה"ל מכיל מסיבות שונות את פעילות הטרור, הכלה שגררה המסכנת את חיי חיילינו, סודקת את מחויבותנו להגן על גבולנו בדרום ופוגעת בביטחון תושבי הדרום וישראל, הגיע זמן תגובה, הרתעה והשבת הביטחון לעוטף עזה".

סוללות כיפת ברזל נפרסו בדרום

כזכור, אמש לאחר הערכת מצב הורה הרמטכ"ל על תגבור הכוחות בדרום לסיכול פעילות הטרור ומניעת חדירה לישראל מעזה. סוללות כיפת ברזל נפרסו בדרום.

כיפת ברזל ליד שדרות. ארכיון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

הג'יהאד האיסלמי ערך אתמול מצעד צבאי ברחובות עזה, כהכנה לקראת עימות עתידי עם ישראל. במהלך המצעד חשף ארגון הטרור הרצחני רקטות חדשות בעלות ראש קרב גדול יותר. ארגון הטרור של חמאס, מצדו, חשף תמונות ממחנה האימונים של טירוני הארגון.

מוקדם יותר אמש, מנהיג ארגון הטרור חמאס בעזה, יחיא סינוואר, אמר בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי הוא אינו רוצה מלחמה אך הטיל את האשמה במצב הביטחוני על ישראל. "האחריות היא של מי שסגר את הגבולות, לא של מי שניסה לפתוח אותם מחדש", אמר סינוואר. "האחריות שלי היא לשתף פעולה עם כל מי שיכול לעזור לנו לשים סוף למצור. במצב הנוכחי, פיצוץ הוא בלתי נמנע".

 

מנהיג חמאס, . צילום: פלאש 90

 

סגן שר הביטחון, הרב , צייץ בתגובה בטוויטר כי "אם יחיא סינוואר 'לא רוצה מלחמה' כלשונו, הוא היה מחזיר מיידית ובלי תנאי את כל אזרחי ישראל הנמצאים ברצועת עזה, משליך את כל אמצעי הטרור שברשותו כולל רקטות ואמצעי לחימה קלים יותר, סוגר את הזרוע הצבאית של ארגון החמאס, מפסיק את ההפגנות ואת ניסיונות החדירה בגבול והכי חשוב – מוחק את הקריאה להשמדת ישראל מאמנת חמאס".

לדברי בן דהן, "כיוון שכולנו יודעים שאין סיכוי שמשהו ממה שנאמר לעיל יקרה – יחיא סינוואר הוא טרוריסט שפל שמטרתו היחידה – פגיעה במדינת ישראל ובאזרחיה – וככזה, הוא תמיד יהיה על הכוונת של צה"ל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.