. צילום: כנס הרצליה

 

אביגדור ליברמן מצא דרך יצירתית לפנות לנשיא הסורי בשאר , וברוח האירוויזיון קרא לו לומר למנהיג העליון של , האייתוללה כי הוא לא הצעצוע שלו.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לפני יומיים (שישי) לדבריו של נשיא איראן חסן רוחאני לפיהם ארצו אינה מעוניינת במתיחות באזור וכינה אותם “מסר חשוב”. עם זאת, ליברמן העריך כי לא הכל עדיין הסתיים וקרא לאסד “להעיף את האיראנים” מסוריה.

“זה מסר חשוב ואני מקווה שזה לא מן השפה ולחוץ אלא מסר אמיתי ואנחנו באמת לא מחפשים שום חיכוך ועימות עם אף אחד”, אמר. “אם המסר הזה גם יתורגם למדיניות מעשית אז באמת סוף סוף יש משהו טוב שיוצא מהכיוון ההוא”.

לא הצעצוע של ? נשיא , בשאר אל אסד. צילום: אתר הקרמלין

 

ליברמן גם פנה לנשיא סוריה בשאר אסד וקרא לו להעיף את האיראנים. “תעיף את קאסם סולימאני וכוח אל-קודס“, אמר. “הם לא עוזרים לך, הם רק פוגעים, ומכל הנוכחות שלהם יהיו אך ורק בעיות ונזקים. תעיפו את האיראנים ואולי באמת אפשר יהיה לעבור לחיים אחרים”.

כשנשאל האם הוא חושב שהסבב הזה הרחיק את העימות, השיב: “אני מציע שאנחנו גם פה נהיה בלי התלהבות יתר, אין כמו חטא היוהרה, אין מקום ליהירות. היה אירוע, אני לא חושב שבזה כל הבעיות, כל המתח, כל החיכוך הסתיים, לא, הכול צריך לקחת בפרופורציה הנכונה”.

יחד עם זאת, בכיר במשטר האיראני אמר כי “אם ישראל תבצע מעשה טיפשי – נמחק את תל אביב וחיפה“, כך לפי דיווח של כתב חדשות 10 חזי סימן טוב. לפי הפרסום, הבכיר חבר מועצת המומחים באיראן אמר: “נמשיך לפתח את מערכות הטילים שלנו כדי שישראל תמשיך לחיות בסיוט. אם ישראל תבצע מעשה טיפשי – נמחק את תל אביב וחיפה”.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.