אביגדור צפוי להודיע בקרוב על המשך הפעילות של הפנימייה הצבאית הדתית "", כך פורסם ב-"360". סגן ראש עיריית ירושלים משה ליאון, הפעיל לחץ על גם בפגישתם השלישית אמש (שבת) למציאת מתווה שישאיר את הפנימייה על כנה.

"ליאון עושה מאמצים אדירים כדי שהפנימייה באור עציון תמשיך לפעול, והוא מגיע עם רעיונות יצירתיים מאוד. לא מן הנמנע שהלחץ הכבד שהוא מפעיל יישא פרי כבר בימים הקרובים", סיפר מקורבו. לפני ימים אחדים אמר ליאון כי הוא עושה הכל כדי ש"אור עציון" תמשיך לפעול, כמו בית הספר הריאלי בחיפה: "אין סיבה שהריאלי תמשיך לפעול ו'אור עציון' לא. מדובר באחד המוסדות הבסיסיים ביותר של הציונות הדתית".

תיסגר? תלמידי הפנימייה התורנית הצבאית "אור עציון"
תלמידי הפנימייה התורנית הצבאית "אור עציון"

 

לפני כשנה החליט ליברמן להפוך את החלטת הרמטכ"ל ולהמשיך את פעילותה של הפנימייה הצבאית ליד בית הספר הריאלי בחיפה, ועם ההחלטה הצפויה בנוגע ל"אור עציון" יבוטלו החלטות הרמטכ"ל בנוגע לשתי הפנימיות.

כזכור, לפני כשנה וחצי, כחלק משורת קיצוצים במטה הכללי, ביקש הרמטכ"ל גדי אייזנקוט לסגור את הפנימייה התורנית הצבאית לפיקוד "אור עציון" ואת הפנימיה לפיקוד שליד ביה"ס הריאלי בחיפה.

שר הביטחון דאז, משה יעלון, אישר את ההחלטה לסגור את הפנימיות לאחר 62 שנות פעילות ואמר אז: "ההחלטה לסגור את הפנימיות הצבאיות התקבלה בלב כבד". לדבריו, "אין צורך שכבר בגילים 14-15 נערים ילבשו מדים ויהיו חלק ממסגרת שהיא צבאית במהותה. זה גיל מוקדם מדי וצעיר מדי".

ב"אור עציון" שבמועצה האזורית שפיר בדרום, מסיימים כ-35 שוחרים במחזור. על פי ההחלטה, הפנימייה שנוסדה בשנת 1980 כחלק מהישיבה התיכונית "אור עציון", תיסגר לאחר שאחרון התלמידים יסיים בה את חוק לימודיו.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא