דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליברמן: "לא הורתי להרוס את השטחים החקלאיים"

ליברמן: "לא הורתי להרוס את השטחים החקלאיים"

שר הביטחון מכחיש את הדיווחים לפיהם הורה להרוס את השטחים החקלאיים בעמונה. "לבי נמצא בשעה קשה זו עם תושבי עמונה"

המאבק על הימין נמשך: שר הביטחון אביגדור ליברמן רותח על הפרסומים לפיהם הוא אחראי לעקירת שטחים חקלאיים סמוך לעמונה. היום (ד') הוא אמר בתגובה: ״בניגוד לפרסומי השר בנט, לא הורתי על הריסת השטחים החקלאיים בעמונה. כתושב נוקדים לבי נמצא בשעה קשה זו עם תושבי עמונה ואני מצפה מכל נבחרי הציבור, ובמיוחד משרי הממשלה, לאמפתיה והתחשבות במפונים ולא לנצל את מצוקת התושבים להאשמות שווא ויצירת מחלוקות בתוך עם ישראל כדי לנסות ולגרוף רווחים פוליטיים צרים. מוטב למי שמאשים עכשיו האשמות סרק לעשות חשבון נפש עם עצמו על ההבטחות ותקוות השווא שנטע בלב המתיישבים״.

בשלב זה, לא ידוע מדוע ננקט צעד זה, כיוון שהשטחים החקלאיים בסמוך לעמונה אינם כלולים בפסק הדין של בית המשפט העליון.

משפט דרייפוס מודרני. שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מוקדם יותר קרא שר החינוך נפתלי בנט לראש הממשלה להפעיל את סמכותו בדחיפות אל מול שר הביטחון ולמנוע את הריסת השטחים החקלאיים בעמונה. לדברי השר בנט, אין הכרח בהריסתם ומדובר בהקרבת שטחים שלא לצורך. הדבר לא מופיע בפסק הדין ואין כל עתירה בעניינם.

בנט אמר כי ביום קשה בו משפחות נעקרות מביתן בגלל פסיקת בג״צ יש לנהוג בזהירות יתרה ולא להקריב את שטחי ארץ ישראל בהתנדבות.

בצלאל סמוטריץ', חברו של נפתלי בנט לבית היהודי, הגיב בחריפות להחלטתו של שר הביטחון. "עקירת השטחים החקלאיים היא רשעות. הם לא בעתירה ולא בפסק הדין ולכן חוק ההסדרה יסדיר אותם. אסור להסכים לזה", אמר סמוטריץ'.

בתוך כך, שר החקלאות אורי אריאל פנה לאביגדור ליברמן וביקש ממנו להורות לאלוף הפיקוד לעצור את הרס השטחים החקלאיים. "הוראת בג"ץ להרוס את בתי היישוב שיש עליהם צווי הריסה מנהליים, במפורש לא כללה הוראה להרוס את החקלאות".

 

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א