אירח היום (ג’) בסוכת שר הביטחון בקריה בתל אביב ממערך ההגנה האווירית, חיילי שריון וחיילי תותחנים. כמו כן אירח שר הביטחון בסוכתו מתנדבים בעלי מוגבלויות. במהלך האירוע העביר השר מסרים נחרצים בנוגע למערכה הבאה בגבול הצפון.

“על מנת להצליח, כולנו חייבים להיות מאוחדים. על מנת להצליח ולנצח, היא הדבר החשוב ביותר. והעובדה שאתם התכנסתם פה ביחד היא מתוך כוונה להדגיש את החשיבות שלכם במלחמה הבאה. כל המאמץ שלנו הוא למנוע את המלחמה הבאה, אבל במזרח התיכון ה’חדש’  אותן הערכות שהכרנו קודם כמו סבירות נמוכה, הן פשוט הערכות לא רלוונטיות. המציאות היא שברירית, זה יכול לקרות מהרגע להרגע ומהיום למחר”, אמר השר אביגדור ליברמן באירוע.

"אין גזרת לבנון, יש גזרת צפון". שר הביטחון אביגדורליברןמ, היום. צילום מסך
“אין גזרת , יש גזרת ”. שר הביטחון אביגדורליברןמ, היום. צילום מסך

“הכול מבוסס על כך שאנחנו חייבים להתכונן לתמרון רציני, ואין תמרון ללא אש עוצמתית, והשריון והתותחנים אמורים לספק את אותה אש עוצמתית. בדיוק כמו שההגנה האווירית אמורה למנוע חלק ניכר מהפגיעה במדינת ישראל”, הסביר השר. “אנחנו אמורים להיערך לכל תסריט אפשרי, וגם המציאות החדשה מכינה לנו אתגרים חדשים. אם פעם דיברנו על גזרת לבנון – אז אין יותר גזרה כזו. יש גזרת צפון. בכל התפתחות שתהיה זו תהיה גזרה אחת: ולבנון ביחד, , וכל סייעני ”.

“גם מבחינת גזרת לבנון לא מדובר כבר על חיזבאללה בלבד. מדובר על חיזבאללה ועל צבא לבנון, ולצערי זו המציאות. צבא לבנון הפך לחלק אינטגראלי במערך של חיזבאללה תחת פיקודו. צבא לבנון איבד את העצמאות, והפך לחלק בלתי נפרד ממערך חיזבאללה”, הוסיף ליברמן. “גם אם תתפתח המערכה הבאה, וזה לא משנה איפה היא תתפתח, בצפון או בדרום, היא מיד תהפוך למערכה בשתי חזיתות. אין יותר מערכה בגזרה אחת, וזו הנחת היסוד שלנו. לזה אנחנו מכינים את הצבא”.

“התפיסה הבסיסית שלי היא ‘הרוצה שלום – ייכון למלחמה’. מי שרוצה שלום חייב להתכונן למלחמה, ואני מקווה שאויבינו בצד השני יחשבו היטב על כל צעד וצעד כנגד מדינת ישראל, על מנת שלא נצטרך להמחיש את כל העוצמה ואת כל היכולות של צה”ל”, סיכם שר הביטחון.

במהלך האירוע העניק השר תעודת הוקרה ליושב ראש מח”ל העולמי, הרולד “סמוקי” סיימון בן ה-97, שהגיע מדרום אפריקה לישראל כמתנדב במלחמת העצמאות ושימש כנווט-מפציץ בחיל האוויר.

שר הביטחון ליברמן מארח חיילים בסוכה בקריה. צילום: דנה שרגא, משרד הביטחון
שר הביטחון ליברמן מארח חיילים בסוכה בקריה. צילום: דנה שרגא, משרד הביטחון
שר הביטחון ליברמן מארח חיילים בסוכה בקריה. צילום: דנה שרגא, משרד הביטחון
שר הביטחון ליברמן מארח חיילים בסוכה בקריה. צילום: דנה שרגא, משרד הביטחון
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.