שר הביטחון אביגדור ליברמן מגיב להתבטאות המקוממת של היוצר ואיש השמאל הקיצוני ואוסר להשמיע או לראיין אותו בגלי צה"ל. "הנחיתי הבוקר את מפקד גל"צ צה"ל להפסיק להשמיע או לראיין את בכל שידורי התחנה ואני קורא לכל כלי התקשורת בישראל לנהוג כך", כתב ליברמן. "מדינת ישראל לא תיתן במה לשיכור שמשווה בין ילדה שנספתה בשואה ולוחמת גיבורה שנלחמה במשטר הנאצי לעאהד תמימי הפרחחית שתקפה חייל. רדיפת הכותרות של גפן מחליאה ומקוממת. הבמה הראויה לדברי ההבל של גפן היא שידורי אל מנאר של החיזבאללה"

המחבלת עהד תמימי ויהונתן גפן. צילומים: TPS, פלאש 90
המחבלת ויהונתן גפן. צילומים: TPS, פלאש 90

כזכור, אמש פרסם איש השמאל הקיצוני יהונתן גפן שיר שכתב ובו השווה בין המחבלת עהד תמימי שתקפה מספר פעמים את חיילינו, לבין אנה פרנק, חנה סנש וז'אן דארק, בצירוף תמונה של המחבלת תמימי, נגדה תלוי ועומד כתב אישום. "ילדה יפה בת 17 עשתה מעשה נורא וכשקצין ישראל גאה שוב פלש לביתה היא דפקה לו סטירה. היא נולדה לתוך זה ובסטירה הזאת היו חמישים שנה של כיבוש והשפלות. וביום שבו יסופר סיפור המאבק את, אהד תמימי, אדומה השיער, כמו דוד שסטר לגולית, תהיי באותה שורה עם ז'אן דארק, חנה סנש ואנה פרנק" כך כתב גפן.

שר הביטחון ליברמן בישיבת הסיעה, ינואר 2018. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
שר הביטחון ליברמן בישיבת הסיעה, ינואר 2018. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בשבוע שעבר בית המשפט הצבאי ביהודה הורה היום על הארכת מעצרה של עאהד תמימי עד תום ההליכים המשפטיים בעניינה. כזכור, נגד תמימי, הנתונה במעצר מ-19 בדצמבר, הוגש כתב אישום בבית המשפט הצבאי ביהודה, המייחס לה תקיפה של קצין וחייל צה"ל ארבעה ימים קודם לכן, תקיפת משרתים בכוחות הביטחון בחמישה מקרים נוספים, זריקת אבנים, השתתפות בהפרות סדר, איומים והסתה.

כתב האישום הוגש נגדה בגין תקיפת קצין וחייל צה"ל לפני חודש, ובגין חמישה אירועים נוספים בהם תקפה משרתים בכוחות הביטחון, זרקה לעברם אבנים, איימה עליהם, הפריעה לכוחות למלא את תפקידם, השתתפה בהפרות סדר והסיתה אחרים להשתתף בהן.

גם מעצרה של אמהּ, נרימאן תמימי, יוארך עד תום ההליכים המשפטיים בעניינה. נגד האם הוגש כתב אישום המייחס לה תקיפה של קצין וחייל צה"ל, יחד עם עאהד, השתתפות בהפרת סדר והסתה לביצוע פיגועים ברשת פייסבוק.

עם הגשת כתב האישום, ביקשה התביעה הצבאית להאריך את מעצרן של השתיים עד תום ההליכים המשפטיים בעניינן וכעת הוחלט לקבל את הבקשה.

האב, באסם תמימי, אמר בתגובה להארכת מעצרן של רעייתו וביתו, כי "כשגם התובע וגם השופט הם חיילים והאינטרס המשותף שלהם הוא המשך הכיבוש, ההחלטה הייתה ידועה מראש".

עהד תמימי בבית המשפט. צילום: הלל מאיר/TPS
עהד תמימי בבית המשפט. צילום: הלל מאיר/TPS
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא