שר הביטחון אביגדור ליברמן בפגישה עם ראשי רשויות בעוטף עזה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
ליברמן היום, בפגישה עם ראשי הרשויות. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן סייר לפני שעה קלה בגבול רצועת עזה ונפגש עם ראשי רשויות עוטף עזה. ליברמן התייחס לסרטון תקיפת הלוחמים בנבי סלאח, בו נראות פורעות בנות משפחת תמימי תוקפות קצין ולוחם, כשאלה לא מגיבים כלל. "צה"ל הוא הצבא הכי הומני, אבל אסור שהומניות תבוא על חשבון הרתעה ועוצמה", אמר השר ליברמן. "מי שמשתולל ביום – נעצר בלילה. גם זה מסר חשוב. הם לא יתחמקו ממה שמגיע להם לקבל. החיילים התנהגו בהתאם לפקודות שהם מקבלים מלמעלה. אם יש ליקוי הוא יתוקן".

שר הביטחון אביגדור ליברמן בפגישה עם ראשי רשויות בעוטף עזה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

עוד התייחס ליברמן להסלמה בדרום ולהכרזת טראמפ המכירה בירושלים כבירת ישראל. "אנחנו מוכנים לשלם מחיר על הכרזת טראמפ, אבל לא נסבול שום טפטוף. בשנה וחצי האחרונות צה"ל פעל בעוצמה ונחישות בדרום וגם בצפון כמו שלא היה אף פעם", אמר ליברמן.

בנוגע לפסק דין בג"ץ על החזרת גופות מחבלים אמר שר הביטחון כי "לא תהיה שום החזרת גופות מחבלים. פסק הדין הוא שערורייה שלא ראיתי כמותה. יש חגיגה של שופט שכנראה החליט לחגוג לקראת הפרישה. דרך חקיקה איך כנסת וממשלה צריכים לחוקק זה דבר בלתי נסבל".

שר הביטחון אביגדור ליברמן בפגישה עם ראשי רשויות בעוטף עזה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

"בשנה וחצי האחרונות צה"ל פעל בעוצמה, בנחישות ובתדירות גם בדרום וגם בצפון כמו שלא היה אף פעם. אני חושב שגם הפעילות שלנו בנושא המנהרות, גם הפעילות שלנו בטרור, המכות שספג חמאס זה מסר ברור וחשוב לכולם", אמר השר.

"שמחתי לראות פה אנשים רגועים", הוסיף ליברמן, "אנשים דיברו איתי כמה שזה לא מפתיע בעיקר על מכסות המים, על מס רכוש ועל החקלאים שעובדים עד המילימטר האחרון של הגדר, דיברו על המכינה הקדם צבאית וזה נראה פשוט עולם אחר. ראיתי הרבה פאניקה הרבה היסטריה בעיקר בכנסת, בעיקר באופוזיציה הרבה פאניקה והיסטריה בתקשורת ראיתי פה רוגע, ביטחון, הבנה וגיבוי וזה מה שחשוב".

"מדינת ישראל ערוכה ומוכנה כמו שלא הייתה ערוכה אי פעם ומה שראינו גם ביומיים האחרונים, גם חמאס הפנים את זה ומבין ולכן ראינו עשרות פעילים סלפים שנעצרו על ידי חמאס, ולהערכתי אחרי חקירות שהם עוברים במעצר של חמאס, אף אחד שם לא חוזר לסורו לא חוזר בכלל", הוסיף השר בנושא.

בהמשך התייחס השר לאפשרות שהבחירות לכנסת יוקדמו. "יש וויכוח האם הבחירות יתקיימו בחמישי לנובמבר 2019 או בשביעי לנובמבר 2019 אני עוד לא הבנתי אבל אני מוכן לפשרה והן כנראה יערכו בשישי לנובמבר 2019,, התבדח השר.

"לא ראיתי שום גורם בקואליציה שמעוניין בבחירות מוקדמות ואנחנו נמצאים פה בעוטף עזה, אני לא חושב שבמצב ביטחוני של היום מדינת ישראל זקוקה למערכת בחירות נוספת שלא תשנה כלום אלא תשתק את המדינה *לחצי שנה ובנוסף כל הבזבוזים והעלויות שכרוכות במערכת בחירות חדשה", אמר.

 

 

 

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20