מתקדמים לבחירות? יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן התייחס היום (שני) במסיבת עיתונאים למשבר בהרכבת הממשלה. "לא נסכים להקמת ממשלה ללא העברת חוק הגיוס בקריאה שנייה ושלישית גם במחיר של הליכה לבחירות", אמר ליברמן.

את האשמה במשבר הפיל ליברמן על הליכוד. הוא הזכיר את הכותרת של 'עיתון ישראל היום' מהבוקר וטען כי הוא תחת מתקפה בנושא. הוא הבהיר כי: "בנוגע לחוק הגיוס הבהרנו את עמדתנו מאז פברואר 2018. אין כאן נקמה או חשבון אישי", עוד אמר: "כל ההאשמות שאנחנו מונעים הקמת ממשלת ימין בא לכפר על סוגיה שמלווה אותנו מאז הקמת המדינה. אף מפלגה לא הגיעה לסיכום עם הליכוד".

ראשי הסיעות שחתמו על פיזור הכנסת

 

לגבי השמועות כי השרה שקד תצטרף לסיעתו אמר ליברמן: "אני מעריך את איילת שקד. נפגשתי איתה בין היתר במסיבת יום העצמאות אבל למען הסר ספק – נרוץ לבחירות הבאות ברשימה הנוכחית ללא כל שינויים".

"פעם אחרונה שנפגשתי עם לפיד הייתה שבועיים לפני הבחירות", אמר ליברמן בעניין שיתוף פעולה עם האופוזיציה והוסיף: "זאת היתה הפעם האחרונה שנפגשנו, ניסינו ללא הצלחה לתאם פגישה נוספת", עוד הוסיף: "גם הסיפורים על יצירת אלטרנטיבה עם כחלון וסער שטותיים. לא נפגשתי איתם ואפילו לא שוחחנו בטלפון".

ליברמן הבהיר כי: "חוק הגיוס הפך לסמל ואנחנו לא נוותר על הסמלים שלנו", עוד אמר: "אנחנו לא פרטנרים להקמת ממשלת הלכה". הוא התייחס גם לאיומים הנגזרים מבחירות נוספות: "אנחנו נילחם על העמדה שלנו ומוכנים לשלם מחיר אישי ומפלגתי"

בתוך כך נמסר כי יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין קיבל על פי דרישתו מכתב מראשי סיעות הקואליציה לרבות 'ישראל ביתנו' ולפיו הן מעוניינות בקידום החוק לפיזור הכנסת.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא