הקשיים בהרכבת הממשלה. יו"ר , , כתב הבוקר (ראשון) בחשבון הפייסבוק שלו אודות המו"מ התקוע בין מפלגתו לליכוד וטען כי הוא עומד על עקרונותיו: "במהלך הבחירות הבטחנו לתמוך בנתניהו לראשות הממשלה, ולצד זה הצגנו סדר יום חד וברור: ביטחון, עליה וקליטה, דת ומדינה", עוד הוסיף ליברמן: "נושא גיוס בני הישיבות היה אחד הסעיפים המרכזיים בסדר היום של "ישראל ביתנו".

"לאחר הבחירות, כפי שהתחייבנו, המלצנו לנשיא המדינה על כמועמד להרכיב את הממשלה", עוד הוסיף יו"ר 'ישראל ביתנו': "יחד עם זאת, לא התחייבנו להתבטל בפני ולא התחייבנו לוותר על העקרונות הבסיסיים שלנו".

ליברמן הבהיר כי הוא עומד על ההצהרות שנתן ערב הבחירות : "בכל הופעה שלי לפני הבחירות, תוך כדי הבחירות וגם אחרי הבחירות הבהרתי באופן שאינו משתמע לשני פנים, שלא יהיו שום ויתורים בנושא חוק הגיוס, שהובא להצבעה בקריאה ראשונה כפשרה ממלכתית, מאוזנת ומוסכמת על המפלגות החרדיות."

עוד הבהיר אביגדור ליברמן: "אנחנו בעד ממשלה לאומית! אנחנו נגד ממשלה חרדית! כאשר מדברים על התחייבויות ועל ממשלת ימין, כדאי לזכור שבנימין נתניהו חתום בחתימת ידו על הסכם קואליציוני עם "ישראל ביתנו" משנת 2009 בו התחייב על מיגור שלטון החמאס", ליברמן תקף את נתניהו: "נתניהו הוא שחתום בחתימת ידו על הסכם קואליציוני עם "ישראל ביתנו" משנת 2016 בו התחייב על תמיכה בחוק עונש מוות למחבלים, חוק שהוא בעצמו טרפד בהמשך".

ליברמן הוסיף וכתב: "נתניהו הוא שחתום בחתימת ידו על הסכם קואליציוני עם "ישראל ביתנו" משנת 2016 בו התחייב על תמיכה בחוק עונש מוות למחבלים, חוק שהוא בעצמו טרפד בהמשך", הוא הוסיף: "נתניהו הוא זה שטרפד פינוי בניה פלסטינית בלתי חוקית בחאן אל–אחמר ובסוסיא, למרות אישור בג"ץ".

בסיום הפוסט סיכם ליברמן: "לא צריך לחפש מתחת לפנס, ולא צריך לחפש מניע נסתר", עוד הוסיף: "אני פונה לחבריי בליכוד, תפסיקו לשקר לעם ישראל ולומר ש"ישראל ביתנו" מחפשת סיבות לא להיכנס לממשלה. תתחייבו להעביר את חוק הגיוס בקריאה השניה והשלישית בנוסח המקורי ותראו איך הכל מסתדר. נסו אותנו".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.